Trimble prezentuje udoskonaloną wersję komputera pokładowego

10 marca 2016, 15:18

Trimble wprowadza komputer pokładowy CarCube kolejnej generacji. Został on wyposażony w szybszy procesor i płaski ekran dotykowy wysokiej rozdzielczości.

System oferuje przydatne w nawigacji mapy trójwymiarowe i precyzyjnie sygnalizuje moment, w którym należy zmienić pas ruchu w celu uzyskania optymalnej efektywności. Nową funkcją jest także możliwość korzystania z CarCube do obsługi dokumentów takich jak instrukcje lub wskazówki dotyczące bezpieczeństwa. W celu skrócenia czasu montażu firma Trimble zmodyfikowała wymiary komputera pokładowego CarCube, aby pasował do formatu DIN.

5705022d-61a0-4639-8d49-561ac9e9446a

Najnowsza generacja oferuje udoskonalony system nawigacji, który wysyła kierowcom informacje i ostrzeżenia o potencjalnych zagrożeniach takich jak zbyt niski prześwit pod mostem lub ostre zakręty. System nawigacji funkcjonuje także podczas przejazdu przez tunel. Urządzenie w najnowszej wersji pozwala kierowcom również na korzystanie z dokumentów takich jak instrukcje i wskazówki dotyczące bezpieczeństwa oraz przewodniki dla kierowców. Umożliwia też korzystanie z plików wideo oraz w formacie Word i PDF.

Tak jak w przypadku poprzednich wersji, CarCube nowej generacji również oferuje możliwość automatycznego pobierania danych z tachometru. Umożliwia eksport danych z pamięci masowej i karty kierowcy, gdy pojazd pozostaje w ruchu bez konieczności angażowania kierowcy. Dzięki temu dyspozytorzy uzyskują natychmiastowy dostęp do wszystkich istotnych danych. CarCube najnowszej generacji można w pełni zintegrować z systemami transportowo-logistycznymi, w których stosowano poprzednie wersje CarCube.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!