Na Politechnice Warszawskiej powstaną studia flotowe

24 października 2016, 14:45

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów i Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych podpisały z Wydziałem Transportu Politechniki Warszawskiej list intencyjny w sprawie utworzenia dwusemestralnych studiów podyplomowych z zakresu zarządzania flotami pojazdów. Studia zostaną uruchomione w październiku 2017 r.

Absolwenci tworzonego kierunku studiów podyplomowych otrzymają dyplom ukończenia studiów na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej, czyli jednej z najlepszych i największych wyższych uczelni technicznych w kraju. Naukę na nowym kierunku studiów podyplomowych będą mogli rozpocząć absolwenci studiów I i II stopnia.

pw

– Naszym priorytetem jest upowszechnianie wiedzy o zarządzaniu flotami samochodowymi dzięki wymianie doświadczeń pomiędzy członkami SKFS. Misję tę realizujemy poprzez organizowanie szkoleń i spotkań oraz tworzenie i wdrażanie programów szkoleniowych dla kierowców poruszających się samochodami służbowymi. Wartością nadrzędną naszego stowarzyszenia jest propagowanie wiedzy zdobytej dzięki doświadczeniu w zarządzaniu flotami. Z tego względu od dłuższego już czasu w środowisku członków Stowarzyszenia mówi się o potrzebie uruchomienia programu studiów przygotowujących Fleet Managerów do pracy – mówi Natasza Jarońska-Ignatiuk, Prezes Zarządu SKFS. – Cieszymy się, że nawiązaliśmy w tej kwestii współpracę – z Politechniką Warszawską – Wydziałem Transportu i PZWLP. Projekt studiów, który znajduje się w przygotowaniu, daje nadzieję na uzyskanie, przez osoby wybierające zawód Fleet Managera, dostępu do szerokiej wiedzy. Do tej pory zdobycie informacji z zakresu zarządzania flotą wymagało tytanicznej pracy, wielu godzin spędzonych na rozmaitych szkoleniach czy na poszukiwaniu potrzebnych wiadomości we własnym zakresie. – dodaje.

Ukończenie studiów będzie gwarantowało zdobycie specjalistycznej wiedzy na poziomie podstawowym z zakresu zarządzania flotami pojazdów w branży wynajmu długoterminowego aut (Car Fleet Management), Rent a Car (wypożyczalnie samochodów), a także w wewnętrznych strukturach firm.

Tworzone studia podyplomowe będą skierowane zarówno do osób planujących rozpocząć swoją karierę zawodową w branży flotowej, jak i funkcjonujących już obecnie na tym rynku pracowników, zamierzających zwiększyć swoje kwalifikacje oraz wiedzę.

– Celem Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej jest nie tylko zapewnienie najwyższego możliwego poziomu kształcenia przyszłych kadr szeroko pojętej branży transportowej w Polsce, ale również dynamiczne dostosowywanie oferty edukacyjnej do powstających na rynku pracy zjawisk i potrzeb – mówi Prof. dr hab. inż. Marianna Jacyna, Dziekan Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej. – Nasza oferta edukacyjna w zakresie wszystkich oferowanych rodzajów studiów jest starannie dopasowywana zarówno do potrzeb i oczekiwań studentów, jak i funkcjonujących na rynku pracodawców. Przygotowywany we współpracy ze środowiskiem biznesowym nowy kierunek studiów podyplomowych stanowi tego bardzo dobry przykład. Jesteśmy przekonani, że opracowywany właśnie program studiów, stanowiący połączenie teoretycznej wiedzy akademickiej z wiedzą ekspertów i doświadczonych praktyków rynku flotowego, będzie atrakcyjną ofertą dla studentów naszej uczelni.

Program planowanych studiów jest opracowywany przez zespół doświadczonych ekspertów PZWLP i SKFS oraz kadrę naukową Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej i będzie w równym stopniu uwzględniał teoretyczne kształcenie technicznej uczelni wyższej, jak i bardzo specjalistyczną, praktyczną wiedzę branżową.

Zajęcia będą prowadzone nie tylko przez wykładowców uczelni, ale także w bardzo dużym zakresie przez ekspertów flotowych PZWLP i SKFS. Tworzony kierunek studiów będzie stanowił pierwszą w Polsce ofertę kompleksowego, dwusemestralnego kształcenia na poziomie uczelni wyższej w zakresie zarządzania flotami pojazdów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!