Dachser szkoli tysiące młodych

25 października 2016, 11:20

Dachser przyjął w tym roku rekordową liczbę stażystów oraz studentów na praktyki na całym świecie. Najwięcej z nich – aż 682 osoby – rozpoczęło swoją przygodę z Dachser w Niemczech. Międzynarodowe przedsiębiorstwo logistyczne szkoli obecnie łącznie 1511 młodych osób, w tym 1256 w Niemczech i 255 w pozostałych krajach.

Dachser mocno angażuje się w kształcenie nowej generacji logistyków. Liczba nowo przyjmowanych stażystów i studentów w firmie rośnie w ujęciu globalnym o ok. 10% rocznie. Rekruci szkolą się w takich obszarach jak m.in. spedycja i logistyka, IT, magazynowanie i logistyka kontraktowa. Po ukończeniu stażu bądź praktyk osoby te mają dużą szansę stałego zatrudnienia w Dachser.

dachser_trainees

– Kładziemy duży nacisk na zatrudnianie z wewnątrz, dlatego tak ciężko pracujemy nad rozwijaniem talentów – mówi Martina Szautner,  dyrektor działu Corporate Human Resources w Dachser. – Oczekiwania wobec logistyków stale rosną, więc szkolenie na wysokim poziomie jest niezbędne dla udanej kariery – dodaje.

Dachser prowadzi swoje działania w zakresie kształcenia przyszłych profesjonalistów z branży logistycznej w wielu krajach europejskich. W Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Danii i Francji studia dualne, będące połączeniem nauki w systemie akademickim i pracy w przedsiębiorstwie logistycznym, są od lat bardzo istotną ścieżką szkolenia przyszłych pracowników. W Polsce Dachser również angażuje się w dualny system kształcenia przyszłej kadry we współpracy z poznańską Wyższą Szkołą Logistyki od 2014 roku. Firma prowadzi też autorski program dwuletnich staży, na które przyjmuje absolwentów szkół średnich. Także w tym roku do grona praktykantów i stażystów w polskich oddziałach Dachser dołączyły kolejne młode osoby.

– Nasz program stażowy nie tylko umożliwia młodym ludziom zdobycie doświadczenia w logistyce, ale również pomaga im się usamodzielnić. Po zakończeniu stażu zdecydowana większość tych osób zostaje z nami. Dzięki temu oni łagodnie zaczynają swoją karierę, a my zdobywamy wyedukowanych, wszechstronnych pracowników – komentuje Agnieszka Józwik, dyrektor ds. personalnych w Dachser w Polsce.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!