Fabrycznie regenerowane części mogą być tak dobre jak nowe

16 września 2019, 23:49

Regenerowane fabrycznie części pozwalają taniej naprawiać samochody i chronić środowisko.

aa-rm_bx_remanufacturing_identification_01_66048-kopiowanieDecydując o sposobie naprawy pojazdu, któż z nas nie stara się znaleźć tańszego rozwiązania niż nowa oryginalna część. Ale szukając tańszych rozwiązań należy to robić rozważnie, ponieważ zamontowanie niektórych tanich części może użytkownikowi przysporzyć więcej problemów niż zysku. Tak jest np. z podzespołami wtrysku diesla – zamontowanie niskiej jakości lub niewłaściwie naprawionego zespołu może doprowadzić do poważnego uszkodzenia silnika. W takich sytuacjach warto unikać pozornych oszczędności i wybrać rozwiązanie, które wyeliminuje problemy z eksploatacją na długi czas.

Rozwiązaniem w tego typu sytuacji mogą być części fabrycznie regenerowane Bosch BX. Bosch BX to program części fabrycznie regenerowanych, dostępnych w programie wymiany tzn. kupując produkt regenerowany należy oddać zdemontowaną zużyta część.

W programie fabrycznie regenerowanych części Bosch BX znajdują się takie produkty jak, komponenty Diesel, alternatory i rozruszniki, przekładnie kierownicze, agregaty ABS, przepływomierze

aa-rm_bx_remanufacturing_generator_alt_neu_01_66086-kopiowanie

Jakość bez kompromisów – produkty z programu Bosch eXchange cechują się jakością taką, jak nowe części

Fabryczna regeneracja jest prowadzona w certyfikowanych zakładach firmy. Wszystkie części zużywające się – takie jak rozpylacz, nakrętka rozpylacza, sprężyny, zestaw zaworu podlegają wymianie na nowe oryginalne elementy Bosch. Pozostałe podzespoły są starannie czyszczone i dokładnie sprawdzane pod kątem zachowania wymaganych zakresów tolerancji wymiarowych. W razie potrzeby są one naprawiane lub wymieniane na nowe elementy. Efektem są najlepszej klasy regenerowane produkty Bosch eXchange. Spełniają one takie same wymogi jakościowe, jak fabrycznie nowe części, stąd też Bosch udziela na nie takiej samej gwarancji.

Dzięki Bosch eXchange można znacznie obniżyć koszt naprawy i skrócić czas przestoju

Warto unikać ryzyka nieudanej naprawy, niezadowolenia klienta, a także niepotrzebnych kosztów dla warsztatu pojawiających się w razie konieczności powtórzenia naprawy. Regeneracja wykonywana przez Bosch nie jest powierzchowna, lecz gruntowna. Zapewnia to długi okres eksploatacji z zachowaniem pełnej funkcjonalności regenerowanej części.

Fabryczna regeneracja pomaga chronić środowisko

Dzięki ponownemu użyciu niektórych części oszczędzane są surowce naturalne takie jak stal, miedź, aluminium. W procesie regeneracji odzyskuje się niemal 90% materiałów użytych pierwotnie. Dodatkowym aspektem ekologicznym jest oszczędność energii która wynosi około 50% w stosunku do energii potrzebnej do wytworzenia nowego produktu. Dzięki tej oszczędności energii podczas regeneracji Bosch emituje o 25 000 ton CO2 mniej, ograniczając w ten sposób efekt cieplarniany.

Dla zobrazowania wielkości 25 tysięcy ton CO2 należy powiedzieć, że taka ilość CO2 pochłania w ciągu roku obszar lasu o powierzchni 1923 ha.

Prosto, szybko, niezawodnie – oszczędność czasu z Bosch eXchange

Bosch eXchange to kompletny program wymiany najważniejszych części na regenerowane. Szybka, wygodna wymiana części z krótkim okresem przestoju samochodu. Cały proces jest prosty i bezpieczny:

  • Zamawiasz części u swojego hurtownika
  • Płacisz według stałego cennika i otrzymujesz kompletny produkt
  • Zużytą część należy oddać do dystrybutora w opakowaniu, w którym otrzymałeś część regenerowaną.
  • Otrzymujesz zwrot kosztu wymiany.

 

Artykuł sponsorowany Bosch

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!