Firma WMW powiększyła flotę o kolejne Volvo FH 13

15 maja 2018, 12:33

Zajmująca się transportem międzynarodowym firma WMW po raz kolejny zaufała marce Volvo Trucks i powiększyła swoją flotę o cztery energooszczędne ciągniki Volvo FH 13.

Właściciele firmy transportowej WMW Sp z o.o. z Rybarzowic na Śląsku – Wanda, Maciej i Bartłomiej Wrona – zaczynali w roku 1995, początkowo świadcząc usługi transportowe przede wszystkim na terenie Polski i szlaku wiodącym na Bałkany. Dzisiaj WMW to  przedsiębiorstwo działające na terenie całej Europy. Samochody należące do tej firmy każdego roku pokonują wiele milionów kilometrów. Obecnie WMW posiada 37 pojazdów ciężarowych, z czego ponad 20 to auta dostarczone przez Volvo Trucks. Właśnie z tą marką firma związała się kilkanaście lat temu. W ubiegłym roku zakupiła dwa ciągniki siodłowe typu Mega, w tym cztery zestawy przestrzenne – FH 13 500 Glob 6×2.

– Mamy po prostu zaufanie do Volvo Trucks. Wyjątkowo cenimy sobie zwłaszcza sieć serwisową marki, nawet w najbardziej odległych zakątkach Europy. To daje nam poczucie bezpieczeństwa i gwarancję, że wywiążemy się z zadań, które powierzyli nam nasi klienci. Kiedyś w Rosji jeden z naszych samochodów uległ małej awarii, która została błyskawicznie usunięta. Volvo Trucks dba o swoich klientów, co w naszym biznesie jest bardzo ważne – zaznacza Maciej Wrona z firmy WMW.

 

Nowe, trzyosiowe zestawy przestrzenne Volvo FH, które właśnie odebrała WMW, zostały wyposażone pod kątem dalekich tras. Poza dużymi zbiornikami paliwa o pojemności 1500 litrów i żelowymi akumulatorami, te wersje Volvo FH mają także 13-litrowy silnik o mocy 500 KM.

– Silnik o mocy 500 KM nadaje się do transportu międzynarodowego, w którym specjalizuje się WMW, a który charakteryzuje się zróżnicowaniem zarówno pod względem rodzajów ładunku, jak i kierunków – tłumaczy Marek Dyja z Volvo Trucks.

 

Z uwagi na różnorodność tras, które pokonują pojazdy WMW, firma zdecydowała się również na długodystansowy pakiet paliwowy Volvo Trucks z funkcją I-See, który oszczędza paliwo podczas jazdy w terenie górzystym.

– Marka Volvo jest chętnie wybierana przez właścicieli firm uważnie monitorujących zużycie paliwa. Volvo FH 13 charakteryzuje się bardzo niskim poziomem spalania, przy czym samochód zachowuje tę samą moc i dynamikę jazdy – podkreśla Marek Dyja z Volvo Trucks.

 

Bartłomiej Wrona z WMW zwraca uwagę również na to, że nowe pojazdy zostały dostosowane do indywidualnych potrzeb jego firmy.

– Ciągniki są wyposażone w stacje dokujące do podwieszanych wózków widłowych. Pozwoli nam to rozwinąć nasze usługi o kolejne rozwiązania, czyli przewóz ładunków przestrzennych i transport okien połączony z rozładunkiem na placu budowy klienta – podsumowuje Bartłomiej Wrona z WMW.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!