Kolejny oddział DBK Truck Center w Wielkopolsce

17 maja 2018, 14:45

Do sieci serwisowo-sprzedażowej DBK Truck Center dołączył kolejny oddział w okolicach Poznania. To już 22. oddział należący do Grupy DBK, stanowiący kontynuację strategii rozwoju już istniejącego oddziału w Poznaniu przy ul. Obodrzyckiej, który dołączył do Grupy już ponad roku temu.

Nowy serwis znajduje się w miejscowości Niepruszewo, tuż przy autostradzie A2 (zjazd na Buk). Jest oddalony od Poznania o niespełna 30 km. Operatorem w tej lokalizacji została spółka On Road Truck Services S.A. należąca do Grupy DBK.

– Rozpoczęcie działalności w drugim oddziale w Wielkopolsce to dla nas kolejny kamień milowy w rozwoju biznesu w zachodnim regionie Polski. W tym roku kładziemy nacisk na wzrost wolumenu sprzedaży w segmencie pojazdów lekkich i średnich IVECO oraz ich wynajem w ramach DBK Rental. Liczymy, że uruchomienie punktu w Niepruszewie pozwoli nam osiągnąć założone cele oraz sprostać potrzebom i oczekiwaniom klientów z woj. wielkopolskiego – mówi Wiesław Jarnicki, prezes spółki On Road Truck Services S.A. należącej do Grupy DBK.

 

Obsługa TOTAL CARE

Serwis posiada autoryzację na naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne dla pełnej gamy pojazdów IVECO oraz KOEGEL – oferuje klientom kompleksowe usługi. W oddziale prowadzona jest sprzedaż nowych pojazdów IVECO – począwszy od samochodów lekkich i busów Daily, przez średni segment Eurocargo, kończąc na pojazdach ciężkich, za sprzedaż których odpowiada IVECO Poland. Lekkie pojazdy można zakupić właściwie „od ręki”, wybierając modele z oferty „Order&Drive”, czyli samochodów gotowych do odbioru i rozpoczęcia pracy tego samego dnia. Wkrótce pojawią się kolejne działy sprzedaży – sprzedaż naczep KOEGEL i cystern LAG oraz wynajmu pojazdów użytkowych DBK Rental. Ponadto w nowym oddziale klienci będą mieli dostęp do pozostałych produktów Grupy DBK – szerokiego wyboru części zamiennych, telematyki, ubezpieczeń, leasingu.

Najnowszy, już 22. oddział sieci DBK Truck Center zajmuje powierzchnię 3900 m2 i został wyposażony w:

  • warsztat o wielkości 1000m2,
  • dwupoziomowy magazyn części,
  • myjnię,
  • okręgową stację kontroli pojazdów,
  • centrum likwidacji szkód – pełnowymiarową lakiernię umożliwiającą obsługę wszystkich typów pojazdów, w tym również autobusów i naczep oraz profesjonalne stanowisko blacharskie z urządzeniem do prostowania ram i kabin pojazdów.

10 lat autoryzacji IVECO w Grupie DBK

Tegoroczny rozwój sieci serwisowo-sprzedażowej pokrywa się z innym ważnym wydarzeniem – 10-leciem autoryzacji IVECO w Grupie DBK. Od przeszło 10 lat firma oferuje serwis i sprzedaż pojazdów IVECO. Na początku z jednym oddziałem w Rudzie Śląskiej, ale z każdym kolejnym rokiem Grupa DBK rozwijała współpracę z włoską marką, dołączając do grupy kapitałowej kolejne spółki dealerskie. W ostatnim czasie dołączyła spółka On Road, która odpowiada za rozwój biznesu w woj. wielkopolskim, w tym również w najnowszym oddziale w Niepruszewie. Na przestrzeni 10 lat uruchomiono autoryzowane punkty w Krakowie, Lublinie, Święcicach k. Warszawy, Białymstoku, Sosnowcu, Olsztynie oraz Poznaniu. Wkrótce, bo już w II połowie roku, do sieci dołączy następny oddział z autoryzacją IVECO – tym razem w Suwałkach. Do końca roku w ramach sieci DBK Truck Center będzie działać łącznie 10 punktów serwisowo-sprzedażowych oferujących produkty i usługi dla marki IVECO.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!