Volvo Trucks z nową działalnością w segmencie używanych pojazdów

18 maja 2018, 15:16

Volvo Trucks podejmuje wiele działań aby wzmocnić sprzedaż pojazdów używanych na rynku europejskim. Arrow Trucks Sales, dobrze ugruntowana koncepcja handlowa z USA jest jedną z takich aktywności.

Pojazdy używane wszystkich marek będą sprzedawane z siedziby firmy położonej w okolicach Berlina już od jesieni 2018 r. Arrow Truck Sales, Inc., spółka zależna od Volvo Group Holding w Ameryce Północnej, została założona w 1950 roku i urosła do miana wiodącego dealera używanych pojazdów ciężarowych w Ameryce Północnej. Arrow wyrobiło sobie dobrą reputację w północnoamerykańskim przemyśle motoryzacyjnym oferując klientom używane pojazdy.

Nowa firma, Arrow Truck Sales GmbH, będzie działać oddzielnie i niezależnie od Arrow w Ameryce Północnej i od obecnych działów sprzedaży pojazdów używanych spółek i dealerów Volvo Trucks na rynkach europejskich. Będzie to, na początku, działalność na małą skalę z siedzibą pod Berlinem, niedaleko lotniska, szlaków truckerskich oraz Volvo Truck Center Wildau.

– Używane pojazdy ciężarowe to ważny obszar obecnego modelu biznesowego i wraz ze wzrastającym zapotrzebowaniem na elastyczne rozwiązania biznesowe wśród klientów, ranga tej działaności będzie najprawdopodobniej jeszcze większa w przyszłości – mówi Roger Alm, Prezes Volvo Trucks Europe.

Na dyrektora zarządzającego w Arrow Trucks Sales GmbH wybrany został Andreas Gustafsson, mający doświadczenie biznesowe w Volvo od 2004 roku. Mikko Nevala, obecny manager sprzedaży pojazdów używanych w Volvo Trucks w Finlandii został mianowany dyrektorem handlowym w nowej organizacji.

– Sprzedaż pojazdów używanych jest obecnie w dużej mierze oparta na kanałach cyfrowych. Marketing internetowy oraz e-commerce są obszarami, w których widzimy możliwości dalszego rozwoju. W tym wszystkim chodzi o to, aby znalezienie i zakup pojazdu używanego był łatwy i przejrzysty dla klienta – mówi Andreas Gustafsson, dyrektor zarządzający Arrow Truck Sales GmbH.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!