Marco van Kalleveen nowym prezesem DKV Euro Service

4 kwietnia 2019, 11:40

Grupa DKV MOBILITY SERVICES („DKV”) powołała 1 kwietnia 2019 r. Marco van Kalleveena (50 lat) na nowego Prezesa.

Van Kalleveen objął to stanowisko po dr Alexanderze Hufnaglu, który ustąpił z funkcji w Zarządzie 1 kwietnia br. po piętnastu latach stania na czele spółki. Decyzja ta została podjęta na własne życzenie dr Hufnagla, na mocy obopólnego porozumienia z akcjonariuszami. Jednocześnie wyrażono wdzięczność wobec Alexandra Hufnagla za jego dotychczasowe osiągnięcia. Odegrał on decydującą rolę w rozwoju firmy DKV.

Jako nowy Prezes DKV, van Kalleveen będzie w szczególności odpowiedzialny za rozwój rynku i strategii. Wraz z innymi członkami Zarządu będzie pracował nad rozwojem DKV, w tym efektywną strategią wzrostu. Szczególny nacisk zostanie położony na dalszą cyfryzację modelu biznesowego, a także rozszerzenie portfela usług.

Van Kalleveen posiada rozległe doświadczenie w zarządzaniu na rynkach międzynarodowych i udokumentowaną wiedzę specjalistyczną z zakresu sektora mobilności i logistyki. Ostatnio Marco van Kalleveen pełnił funkcję Prezesa i członka Zarządu LeasePlan, jednej z wiodących światowych firm leasingujących pojazdy. Poprzednio był członkiem Zarządu TNT Express, globalnego operatora usług kurierskich i ekspresowego transportu. Rozpoczął on swoją karierę jako konsultant ds. zarządzania w McKinsey & Company, w której to spółce został partnerem w roku 2004.

Marco van Kalleveen studiował zarządzanie na Uniwersytecie Erazma w Rotterdamie i posiada tytuł MBA wydany przez Harvard Business School. Jest żonaty i ma córkę.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!