Koncern PSA wprowadza dwa elektryczne dostawczaki

, 6 maja 2019, 10:56

Na targach w Birmingham, koncern PSA zaprezentował elektryczne wersje swoich flagowych pojazdów dostawczych – Peugeot Boxera i Citroena Jumpera.

Aktualne generacje Boxera i Jumpera produkowane są w kooperacji z Fiatem (model Ducato) we włoskiej fabryce w Atessie. Fiat już wcześniej wypuścił na rynek elektryczną wersję Ducato. Teraz mamy pewność, że za elektryczny napęd wszystkich trzech pojazdów odpowiadać będzie ta sama firma – BD Auto.

Elektryczny Jumper będzie nosił nazwę Citroen Relay. Jego zasięg, w zależności od wersji wyniesie od 225 do ok. 270 km. Identyczne parametry uzyska Boxer, którego nazwa prawdopodobnie nie ulegnie zmianie w wersji elektrycznej.

Władze PSA potwierdziły w Birmingham, że wprowadzą do sprzedaży elektryczną flotę swoich dostawczaków do 2021 r. Dotyczy to także marki Opel/Vauxhall.

Od 1 września 2018 r., wszystkie lekkie samochody dostawcze sprzedawane w Europie muszą być homologowane zgodnie z nową ogólnoświatową procedurą WLTP, która ma na celu lepsze odtworzenie rzeczywistych warunków jazdy. PSA przewodziła europejskiemu rynkowi lekkich samochodów dostawczych w 2018 r. z udziałem w rynku wynoszącym około 25 procent.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!