Pierwsza w Polsce Scania LNG do dalekich tras

, 8 maja 2019, 12:43

Właścicielem nowego pojazdu Scania R410 zasilanego LNG została firma Wojtex Transport Międzynarodowy. Pojazd został połączony z naczepą chłodniczą i będzie wykorzystywany do pracy na długich dystansach, na trasie Polska – Hiszpania. To pierwsza ciężarówka Scania tego typu w Polsce.

Pojazd wykorzystuje silnik Scania OC13 zasilany gazem, zaprezentowany przez firmę po raz pierwszy w 2017 r. Scania przewodzi w dostarczaniu zrównoważonych rozwiązań transportowych, w tym pojazdów wykorzystujących paliwa alternatywne, które mogą sprostać typowym wyzwaniom stawianym przez współczesny transport.

Scania R410 LNG we flocie Wojtex posiada zautomatyzowaną skrzynię biegów Scania Opticruise z retarderem. Dla kierowcy oznacza to przede wszystkim płynną zmianę biegów oraz komfort jazdy. Kabinę kierowcy wyposażono m.in. w dwie lodówki oraz klimatyzację postojową.

Ekonomia i ekologia

– Zdecydowaliśmy się na zakup pojazdu Scania zasilanego gazem przede wszystkim ze względu na ekonomię tego rozwiązania. Stwarza ono możliwość zakupu tańszego paliwa oraz wykorzystania zmian w przepisach w transporcie międzynarodowym, w tym zwolnień z opłat na autostradach. Duże znaczenie mają także kwestie środowiskowe. Silniki zasilane gazem są bardziej ciche niż te wysokoprężne oraz emitują znacznie mniej CO2. Dzięki temu możemy realizować zadania transportowe nawet w tych miastach, które posiadają restrykcyjne przepisy dotyczące pojazdów ciężarowych, służące poprawie jakości powietrza oraz zwieszające komfort mieszkańców – komentuje Wojciech Kusnerz, właściciel Wojtex Transport Międzynarodowy.

Wojtex Transport Międzynarodowy istnieje na rynku od 1996 r. Firma specjalizuje się w przewozach z Polski do Europy Zachodniej i z Europy Zachodniej do Polski i Białorusi.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!