Jest klient na fabrykę URSUS w Opalenicy

, 28 sierpnia 2019, 11:58

Znajdujący się w finansowych tarapatach URSUS od pewnego czasu poszukiwał chętnych na zakup swojej fabryki w Opalenicy. Przyszły nabywca to wieloletni partner polskiego producenta pojazdów i maszyn rolniczych.

Nowym właścicielem fabryki w Opalenicy zostanie prawdopodobnie holenderska firma Trioliet B.V. Zajmuje się ona produkcją maszyn i systemów karmienia dla hodowców bydła mlecznego i wołowego. Firmy podpisały list intencyjny, w którym uzgodniły parametry transakcji. Jej warunki nie zostały jednak podane do wiadomości publicznej. Wiadomo natomiast, że ma zostać zamknięta do końca września 2019 r. Wcześniej konieczne jest uzyskanie zatwierdzenia transakcji. Ursus znajduje się w stanie restrukturyzacji, więc jego działania rynkowe wymagają zatwierdzenia zgodnie z procedurą przewidzianą w ramach prawa restrukturyzacyjnego.

Fabryka w Opalenicy jest drugim zakładem Ursus, który prawdopodobnie trafi w obce ręce. W czerwcu pisaliśmy o planach zakupienia fabryki w Dobrym Mieście przez amerykańską spółkę Alamo (szczegóły tutaj).

Oprócz powyżej opisanego listu intencyjnego, firma Ursus zawarła w ostatnich dniach jeszcze jedną ważną umowę. 29 sierpnia 2019 r. zawarto kontrakt z Möre Maskiner AB na dostawę 1008 sztuk przyczep produkcji URSUS S.A. dedykowanych na rynek szwedzki.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!