TomTom Telematics zmienia nazwę po przejęciu przez Bridgestone

9 września 2019, 12:47

Przejęta przez Bridgestone firma telematyczna będzie działać pod nową nazwą – Webfleet Solutions. W regionie EMEA firma obsługuje obecnie ponad 1,2 miliona pojazdów, oferując usługi w zakresie mobilności i rozwiązań flotowych.

TomTom Telematics od początku kwietnia bieżącego roku działa jako część Bridgestone Europe. Pół roku po tym fakcie firma zmieni również samą nazwę i od 1 października funkcjonować będzie jako Webfleet Solutions.

Przejęcie TomTom Telematics to krok ku realizacji planów Bridgestone w zakresie poszerzania cyfrowych kompetencji firmy, a tym samym element transformacji koncernu, który z producenta opon zmienia się w lidera rozwiązań w zakresie mobilności. Nowa spółka w grupie Bridgestone to dostawca rozwiązań do zarządzania flotą. Sfinalizowane przejęcie umacnia pozycję Bridgestone w segmencie rozwiązań opartych na danych, które poprawiają wydajność i skuteczność biznesu flotowego.

Nowa nazwa firmy, Webfleet Solutions, nawiązuje do platformy WEBFLEET, która od ponad 20 lat dostarcza rozwiązania telematyczne dla flot pojazdów. Działająca pod nowym szyldem spółka pozwoli oferować klientom Bridgestone szerszy wachlarz usług z zakresu mobilności cyfrowej i zarządzania flotą.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!