VARTA pomaga flotom w wyborze akumulatorów za pośrednictwem portalu internetowego

, 25 września 2019, 11:38

Odpowiedni akumulator to podstawa do wykorzystania w pełni potencjału pojazdu użytkowego. Niewłaściwy akumulator może znacznie zwiększać TCO (całkowity koszt zarządzania flotą) ze względu na przedwczesne awarie.

Akumulatory wykorzystujące nowoczesne technologie wymagają większych nakładów inwestycyjnych niż tradycyjne akumulatory, jednak wybierając je, można zmniejszyć liczbę awarii i korzystać z technologii obniżających zużycie paliwa. Kolejnym argumentem przemawiającym za ich wyborem jest dłuższa żywotność.

Portal dla flot

VARTA Truck Portal to portal prowadzony przez firmę Clarios. To nowa platforma usługowa, szkoleniowa i informacyjna dla menedżerów flot samochodów użytkowych. W witrynie udostępniono wyszukiwarkę akumulatorów, kalkulator TCO oraz część informacyjną.

Wyszukiwarka akumulatorów ułatwia klientom znalezienie odpowiedniego akumulatora do wybranego zastosowania, uwzględniając pojazdy z wyposażeniem dodatkowym. Portal poświęcony jest pojazdom użytkowym. Ciekawym narzędziem jest kalkulator TCO (całkowite koszty zarządzania flotą). Po skorzystaniu z wyszukiwarki akumulatorów klienci mogą wprowadzić odpowiednie dane, a następnie uzyskać spersonalizowane rekomendacje. Kalkulator TCO dostarcza konkretnych informacji o potencjalnych oszczędnościach wynikających z wyboru właściwego akumulatora na podstawie wymagań danego klienta.

Oferta akumulatorów przeznaczonych do konkretnych zastosowań

Nowa segmentacja asortymentu w oparciu o prosty podział według zastosowań pomaga w uzyskiwaniu potencjalnych oszczędności z obsługi floty. Wprowadzając ProMotive AGM, firma Clarios dokonała restrukturyzacji oferty dla pojazdów użytkowych.

Poza serią VARTA ProMotive AGM, przeznaczoną do pojazdów użytkowych o bogatym wyposażeniu i wysokim poborze mocy, takich jak samochody ciężarowe pokonujące długie trasy, autobusy miejskie czy pojazdy z agregatami chłodniczymi, oferta produktów VARTA obejmuje teraz również inne rodzaje akumulatorów:

  • ProMotive EFB do samochodów użytkowych o wysokim poborze energii, takich jak pojazdy ciężarowe, śmieciarki, betoniarki czy autobusy bez klimatyzacji i ogrzewania postojowego
  • ProMotive Super Heavy Duty do samochodów użytkowych ze standardowym wyposażeniem, takich jak np.miejskie pojazdy dostawcze
  • ProMotive Heavy Duty do samochodów użytkowych z podstawowym wyposażeniem np. jak pojazdy rolnicze i budowlane.

Portal dostępny jest pod poniższym adresem internetowym: www.varta-automotive.com/fleet.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!