100 pralko-suszarek na stacjach benzynowych w 5 lat

23 października 2019, 13:02

Przepisy Państwowej Inspekcji Pracy stanowią m.in. o zapewnieniu przez pracodawcę czystej odzieży roboczej dla zatrudnionych. Może to być wyzwanie dla kierowców samochodów ciężarowych, których specyfika pracy często uniemożliwia utrzymanie ubrań w czystości. Dostrzegając to zjawisko, Assay, realizuje projekt Break&Wash.

To pierwsza firma w Polsce, która oferuje możliwość korzystania z usług prania i suszenia odzieży na stacjach benzynowych i w miejscach obsługi podróżnych. Celem Spółki na najbliższe 5 lat jest otworzenie około 100 oddziałów w najistotniejszych punktach logistycznych w kraju oraz nawiązanie współpracy z dużymi koncernami paliwowymi.

– Pierwsza pralko-suszarka została zainstalowana na stacji BP Promna-Kolonia. Od ich użytkowników dostajemy bardzo pozytywne sygnały. Rozwiązanie to jest atrakcyjne kosztowo dla kierowców oraz zwiększa ich komfort podróży. Prowadzimy rozmowy z firmami transportowymi, aby usługi Break&Wash były przez nich wykorzystywane wśród kierowców jako benefit – firmy będą kupować  karty przedpłacone i rozdawać je swoim pracownikom. Wiele z tych przedsiębiorstw jest zainteresowana współpracą –  powiedział Krzysztof Lubiszewski, prezes spółki Break&Wash.

Rozwiązanie kierowane jest przede wszystkim do kierowców zawodowych i wszystkich osób w dłuższej podróży. Firma planuje rozwój swojej działalności głównie we współpracy ze stacjami benzynowymi, które mają parkingi przystosowane do postoju ciężarówek.

 – Dzięki rozwiązaniu oferowanemu przez Break&Wash praca ludzi z branży transportowej stanie się bardziej komfortowa. Idąc dalej, zważywszy na inne grupy docelowe – także atrakcyjna dla podróżnych m.in. z małymi dziećmi – dodał Szymon Bauza , członek zarządu Break&Wash.

Obsługa pralko-suszarek Break&Wash jest bardzo prosta. Wystarczy dokonać płatności: gotówką, kartą płatniczą, kartą przedpłaconą przez pracodawcę lub kartą przedpłaconą przez osobę prywatną i wybrać jeden z trzech programów prania. Usługa prania kosztuje 15 zł, suszenia 8 zł. Obok pralko-suszarek zlokalizowane są automaty vendingowe, w których za 1 zł można zakupić środki piorące. Pranie, w zależności od wybranego programu, trwa od 20 do 45 minut. Proces suszenia zajmuje 20 minut. Użytkownik może korzystać z urządzeń 24 h na dobę.

Pomysł na usługę B&W, początkowo na stacjach benzynowych, a w kolejnym okresie w miejscach postoju podróżnych wpisuje się w globalny trend ekonomii współdzielenia i wykorzystywania określonych dóbr i zasobów. Na tym modelu opiera się m.in. system wypożyczania rowerów, hulajnóg, samochodów, biur coworkingowych, akcji wymiany ubrań, carpoolingu czy crowdfundingu. Wśród korzyści wynikających z rozwijania ekonomii współdzielenia wymienia się między innymi ograniczenie zużycia zasobów, oszczędności czy budowanie zaufania między ludźmi.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!