Ponad 100 nowych ciągników siodłowych Volvo FH we flocie firmy Paula Fish

, 13 listopada 2019, 8:26

16 pierwszych ciągników siodłowych Volvo FH trafiło właśnie do firmy Paula Fish ze Słupska. W ciągu najbliższych miesięcy, Volvo Trucks Polska dostarczy kolejnych kilkadziesiąt – łącznie 107 pojazdów. To jak dotąd największy kontrakt sprzedażowy dla Volvo Trucks w Polsce w 2019 roku.

Paula Fish to firma, która w branży transportowej działa od ponad 20 lat. Od początku swojej działalności zajmuje się specjalistycznym transportem chłodniczym świadcząc usługi bezpośrednio dla największych producentów żywności w Europie. Wzrost obrotów firmy to 20- 30% rocznie na przestrzeni ostatnich kilku lat. Paula Fish jest również jednym z liderów na rynku przetwórstwa rybnego w Polsce.

– Decyzja o zakupie ciągników siodłowych Volvo była poprzedzona szczegółowymi testami na długich dystansach i w rzeczywistych warunkach eksploatacyjnych. Specyfika naszej pracy wymaga realizacji transportu w możliwie najkrótszym czasie i – co ważne z punktu widzenia ekonomiki firmy – przy jak najniższym spalaniu. Volvo FH spełniło te oczekiwania – powiedział Sławomir Gojdź, prezes Paula Fish.

Na przełomie tego i przyszłego roku, Volvo Trucks Polska będzie sukcesywnie dostarczać ciągniki siodłowe Volvo FH z oszczędnymi, zmodernizowanymi silnikami Step D, o mocy 500 KM, spełniające najnowsze normy emisji spalin Euro 6. Nowe ciągniki będzie można zobaczyć na drogach Europy w odświeżonych barwach firmowych.

– Paula Fish realizuje bardzo wymagający transport chłodniczy od Norwegii po południe Włoch. Dlatego też zdecydowaliśmy o wyposażeniu ciągników w dynamiczne silniki 500-konne. Ciągniki zostały wyposażone w pakiet aerodynamiczny. Dodatkowo, posiadają one pakiet widoczności ”Visability,” zawierający m.in reflektory bi-ksenonowe, automatyczne włączanie świateł czy czujniki deszczu. Pakiet ten istotnie wpłynie na komfort oraz bezpieczeństwo pracy kierowców – podkreśla Grzegorz Świetlak, key account manager w Volvo Trucks Polska.

Ostatnie ze 107 ciągników siodłowych Volvo FH trafią do Słupska w pierwszej połowie przyszłego roku.

– Po ponad trzech latach dobrej współpracy, Paula Fish zdecydowała się na wymianę znacznej części swojej floty. To największy kontrakt realizowany w Polsce w 2019 roku i ważny moment dla Volvo Trucks Polska. Jesteśmy naprawdę bardzo dumni z tej współpracy – skomentował Arkadiusz Gruchała, fleet sales manager w Volvo Trucks Polska.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!