Wielki finał Wielton GO

4 grudnia 2019, 11:59

We wtorek na Politechnice Łódzkiej odbył się finał konkursu Wielton GO, przygotowany dla wieluńskich szkół ponadpodstawowych przez producenta przyczep i naczep we współpracy z uczelnią.

Pięćdziesięciu najlepszych uczestników wypełniło test wiedzy o Wieltonie, wykazując się  znajomością firmy i jej historii, procesu produkcyjnego oraz samych produktów. Uczniowie mieli także okazję do poznania możliwości rozwoju kariery w firmie i oferty edukacyjnej Politechniki Łódzkiej.

Zwycięzcą konkursu Wielton GO został Piotr Szkudlarek z II LO im. Janusza Korczaka. Kolejne miejsca zajęły Monika Kalemba i Aleksandra Preś, uczennice Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu. W projekcie skierowanym do uczniów sześciu wieluńskich szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział ponad 200 osób, z czego 50 najlepszych spotkało się na łódzkim finale. Wielton GO stanowi odpowiedź na rosnące z każdym rokiem zapotrzebowanie firmy na wykształconych specjalistów. Dzięki grze mobilnej, firma zachęca młodych ludzi do kształcenia na kierunkach, które będą przydatne podczas dalszej kariery w Wieltonie.

– Wielton GO to innowacyjny i nowoczesny, ale co najważniejsze skuteczny sposób dotarcia do młodych ludzi, o czym świadczy liczba uczestników i finalistów konkursu. Od lat współpracujemy z wieluńskimi szkołami tworząc klasy patronackie i zachęcając młodzież do kształcenia się na kierunkach technicznych. Nawiązaliśmy również współpracę z Politechniką Łódzką, z którą realizujemy ciekawe i rozwijające młodych ludzi projekty. Połączenie sił nauki i potencjału firmy produkcyjnej, tworzą możliwość nabycia wiedzy technicznej i praktycznego jej wykorzystania przez studentów – powiedział podczas finału Mariusz Golec, prezes Wielton S.A.

W pierwszym etapie konkursu uczestnicy grali na swoich smartfonach w mobilną grę Wielton GO, poznając firmę i odpowiadając na pytania z nią związane oraz rozwiązując zadania logiczne. Po każdym zadaniu otrzymywali punkty, za które mogli zakupić element wirtualnej naczepy, którą należało złożyć w całość i sprzedać. Wszyscy gracze sprzedali łącznie 173 naczepy, a rekordzista sprzedał aż 6 pojazdów. W ciągu dwóch tygodni uczestnicy spędzili ogółem w grze blisko 300 godzin, gromadząc na swoich wirtualnych kontach prawie 5 mln punktów. Najlepsi awansowali do finału, w którym odpowiedzieli na 20 losowo dobranych pytań. Zwycięska trójka uczniów otrzymała w nagrodę rowery, a kolejni uczestnicy nagrody rzeczowe.

Podczas finału spółka Wielton przekazała także robot manipulacyjny Panasonic TA1600 do laboratorium dydaktycznego Instytutu Mechatroniki i Systemów Informatycznych Politechniki Łódzkiej. Za sprawą specjalnie skonfigurowanego stanowiska, studenci będą mogli w bezpiecznych warunkach przećwiczyć i w pełni zrozumieć cykle pracy robotów oraz zasady ich działania.

W grze Wielton GO wzięło udział ponad 200 uczniów sześciu wieluńskich szkół: I LO im. Tadeusza Kościuszki, II LO im. Janusza Korczaka, Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół nr 1, Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Długosza i Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika. Konkurs jest jednym z projektów w ramach współpracy Wieltonu z Politechniką Łódzką.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!