Asortyment marki ProVia dostępny w EUROPART

2 marca 2020, 23:17

W sieci sprzedaży firmy EUROPART dostępne są już produkty marki ProVia. Części do pojazdów ciężarowych ProVia stanowią optymalny wybór dla warsztatów oraz zarządców flot, poszukujących tańszych alternatyw bez konieczności rezygnacji z wysokiej jakości i niezawodności produktów.

Poszerzenie oferty o produkty uznanej marki ProVia to kolejny krok w rozwoju firmy EUROPART na polskim rynku. Dystrybutor dysponuje międzynarodową siecią punktów sprzedaży w 27 krajach, zatrudniając ok. 1800 pracowników. W Polsce funkcjonuje od 12 lat. Obecnie w naszym kraju działa 26 oddziałów EUROPART, oferujących części zamienne i akcesoria do pojazdów ciężarowych, naczep oraz wyposażenie warsztatu. Ofertę dystrybutora na tle rynku wyróżnia także szeroki asortyment chemii warsztatowej, technologii mocowania ładunku oraz artykułów BHP. W stałej sprzedaży znajduje się już ponad 400 tysięcy produktów. Polską siedzibą firmy jest Wieluń, a europejski magazyn centralny mieści się w niemieckim Werl, skąd produkty są dystrybuowane do Polski.

– Naszą misją jest między innymi oferowanie klientom produktów o sprawdzonej jakości w każdej grupie asortymentowej. Decyzja dotycząca poszerzenia oferty o wyroby marki ProVia była więc dla nas naturalnym wyborem. Za marką tą stoi unikalne w skali rynku doświadczenie koncernu WABCO, którego niezawodne produkty oferujemy od lat. – mówi Robert Krawczyk, Prezes Zarządu EUROPART Polska.  – Cieszymy się, że nasi klienci poszukujący produktów z niższego segmentu cenowego otrzymają teraz rozsądną alternatywę w ramach asortymentu marki ProVia. Kilka lat obecności tej marki na polskim rynku wykazały, że oferuje ona wysokie standardy niezawodności w rozsądnej cenie, przy jednoczesnym zachowaniu standardów bezpieczeństwa.

Więcej informacji na temat oferty marki ProVia można znaleźć na stronie: provia-auto.com/
Z pełnym asortymentem produktów dostępnych w ofercie sieci EUROPART można zapoznać się tutaj: www.europart.net/pl

Historia marki ProVia

Rozszerzenie asortymentu EUROPART o nowe produkty to efekt wieloletniej współpracy dystrybutora z firmą WABCO, producentem i właścicielem marki ProVia. WABCO jest globalnym, renomowanym dostawcą produktów wielu linii asortymentowych przeznaczonych do pojazdów ciężarowych. Są to głównie elektroniczne układy hamowania, zawieszenia i automatyki skrzyń biegów. W celu maksymalnego wykorzystania swoich szerokich kompetencji z rynku OE oraz aftermarket, koncern WABCO zdecydował w 2016 o powołaniu do życia własnej marki ProVia oraz wdrożeniu jej do produkcji. Jej zadaniem stało się wypełnienie luki na rynku pomiędzy najdroższymi częściami oryginalnymi, a tanimi zamiennikami o niepewnej jakości. Oferując niezawodne produkty w atrakcyjnych cenach, ProVia szybko osiągnęła sukces sprzedażowy na wielu rynkach, w tym w Polsce. W ciągu zaledwie 4 lat poszerzyła swój asortyment z 5 do 30 grup produktowych, a w jej pełnej ofercie znajduje się już ponad 300 produktów, odpowiadających ponad 2000 numerów referencyjnych OE.

Teraz części marki ProVia dostępne są na polskim rynku także w ofercie sieci EUROPART. Początkowo do dyspozycji klientów oddano kilkadziesiąt produktów, głównie elektrycznych i hydraulicznych do pojazdów ciężarowych oraz naczep. Są to m.in.

 • siłowniki hamulcowe
 • zawory przekaźnikowe,
 • złączki pneumatyczne,
 • czujniki położenia wysokości ECAS,
 • zawory zwalniania hamulców przyczepy,
 • mechanizmy wspomagania sprzęgła,
 • zawory regulacji poziomu kabiny,
 • zawory poziomujące zawieszenia,
 • głowice cylindra kompresora,
 • wkłady osuszacza powietrza
  i inne.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!