Nowe lampy zespolone przednie WAŚ

5 marca 2020, 8:42

Najnowszy projekt PTS WAŚ to zespolona lampa przednia W188, która została nagrodzona Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich TTM 2020. Produkt został stworzony przede wszystkim z myślą o pojazdach specjalistycznych oraz maszynach rolniczych.

W pełni diodowa lampa W188 pełni 6 funkcji. Zawiera następujące światła:

  • światło pozycyjne przednie,
  • światło mijania,
  • światło drogowe,
  • światło do jazdy dziennej,
  • przednie światło kierunku jazdy,
  • boczne światło kierunku jazdy.

Standardowo, lampy WAŚ dostępne są ze światłem kierunku jazdy statycznym (W188) oraz dynamicznym (188DD). Boczne światło kierunku jazdy zwiększa widoczność sygnalizacji zamiaru manewru pojazdu dla kierowców znajdujących się za pojazdem z lampami WAŚ. Na uwagę zasługuje sposób mocowania lampy, czyli widełkowy uchwyt wraz z trzpieniem obrotowym, dzięki którym lampa może być odpowiednio ustawiana wedle zapotrzebowania użytkownika.

Dzięki systemowi uchwytów zewnętrznych lampy mogą być mocowane zarówno w pionie, jak i poziomie. Uniwersalny system optyczny zastosowany w lampie dodatkowo umożliwia obrót układu optycznego w pionie i poziomie zarazem spełniając wszelkie wymogi homologacyjne dla tych dwóch możliwości położenia lampy. Dzięki rozciągnięciu wokół obwodu lampy modułu świateł pozycyjnego oraz do jazdy dziennej zwiększona została widoczność tych świateł. Co więce,j moduł ten stworzony jest z użyciem technologii neonu, czyli widoczna jest ciągła linia i przyjemna dla oka łuna zamiast pojedynczych punktów świetlnych.

Poszczególne części składowe lampy W188 są produkowane z najwyższej jakości materiałów, klosz lampy stworzony jest z trwałego poliwęglanu, który następnie jest pokrywany specjalną powłoką. Dzięki takiemu połączeniu uzyskana jest zwiększoną odporność na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne.

Korpus lampy stworzony jest z aluminium, dzięki któremu układy elektroniczne chłodzone są w stopniu zapewniającym im bardzo długą żywotność. System wentylacji lampy zapobiega zjawisku kondensacji, czyli osadzaniu się pary wodnej na wewnętrznych ściankach klosza. Dodatkowo lampy W188 charakteryzują się energooszczędnością, są to lampy diodowe, z diodami LED, które charakteryzują się długą żywotnością i mocną, jednolitą barwą światła. Poziomy światłości wszystkich świateł zastosowanych w lampie oscylują w górnych granicach norm, co zdecydowanie ma wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa, a także poprawę widoczności drogi (światła drogowe i mijania) i pojazdu (światła pozycyjne, do jazdy dziennej i światło kierunku jazdy).

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!