Nikola Corporation wchodzi na giełdę w USA

9 marca 2020, 8:23

Nikola Corporation ma wejść na giełdę w Stanach Zjednoczonych. Firma projektuje transportowe samochody z alternatywnym napędem. Wejście na giełdę ma się odbyć jeszcze w tym roku. 

Nikola Corporation projektuje i produkuje pojazdy z napędem wodorowo-elektrycznym, zespoły napędowe do samochodów elektrycznych, części do pojazdów, układy magazynowania energii oraz instalacje wodorowe. Firma otrzymała ponad 14 000 zamówień na ciężarówki w przedsprzedaży.

We wrześniu 2019 roku spółka Nikola nawiązała współpracę z CNH Industrial w zakresie dużych pojazdów ciężarowych. IVECO i FPT Industrial, marki CNH Industrial, odpowiedzialne odpowiednio za pojazdy użytkowe oraz zespoły napędowe, będą w ramach europejskiej spółki joint-venture z Nikola Motor Company produkować zasilany akumulatorami samochód ciężarowy Nikola TRE w fabryce IVECO w Ulm w Niemczech. Rozpoczęcie produkcji planowane jest na pierwszą połowę 2021 r.

Wprowadzenie spółki Nikola do notowań na NASDAQ ma przyspieszyć tempo realizacji celów, które sobie wyznaczyła ta spółka. Chce “być w czołówce podmiotów inwestujących w skalowalną czystą technologię.”

Więcej informacji na temat ciężarówek Nikola można znaleźć tutaj.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!