Allegro upraszcza dobór części do konkretnego pojazdu

7 września 2020, 23:27

Wyszukiwanie i dobór części samochodowych w Allegro stają się prostsze niż kiedykolwiek. Dzięki nowo udostępnionej funkcji, użytkownicy poszukujący produktów dla motoryzacji zyskują oszczędność czasu i zminimalizowanie ryzyka zakupu niewłaściwego towaru.

W kategorii Motoryzacja na Allegro znajdziemy części do bardzo wielu pojazdów. W samej tylko podkategorii CarParts, mieści się 35 mln ofert części, około tysiąca producentów. Mimo ogromnych możliwości, które otwiera tak duża baza, dotychczas niektórzy użytkownicy mieli problem z jej obsługą. Przy mnogości dostępnych ofert, dobór odpowiednich części do konkretnego pojazdu, obarczony był ryzykiem pomyłki. Na szczęście ten stan rzeczy to już przeszłość.

Wszyscy wiemy, że w branży napraw samochodowych ważną rolę ogrywa czas. Wiele osób, zwłaszcza profesjonalnie zajmujących się naprawami pojazdów, nie może pozwolić sobie na ryzyko zamówienia niewłaściwej części, jej odsyłania i ponownego zakupu. Z badań Allegro wynika, że aż 40% użytkowników obawia się niedopasowania kupowanego produktu do ich samochodu. Problem tych osób właśnie doczekał się rozwiązania. Teraz, dzięki nowej metodzie wyszukiwania w Allegro, czas który należy poświęcić na dobór odpowiedniej części został maksymalnie zredukowany. Jednocześnie minimalizacji uległo także ryzyko wyboru niewłaściwej części do konkretnego auta.

Nowa dobierarka części Allegro – jak to działa?

Ulepszony dobór części Allegro to tak naprawdę dwie nowe funkcjonalności. Podczas wyszukiwania części zyskujemy możliwość wskazania konkretnego modelu pojazdu, w którym ma zostać zamontowana dana część lub akcesorium. Wybieramy nie tylko markę i model, ale także typ i rok produkcji. Możemy wskazać również wersję silnikową. Po wprowadzeniu danych otrzymujemy pewność, że produkty, które wyświetlą się na liście wyszukiwania, będą pasowały do naszego auta.

Drugim udogodnieniem wprowadzonym przez Allegro jest rozbudowanie sekcji „Pasuje do…”. W każdej ofercie sprzedaży części motoryzacyjnych znajduje się lista pojazdów, do których pasuje właśnie ten produkt. Odnajdując na tej liście swój pojazd, także zyskujemy pewność dopasowania części.

Dobierarka Allegro bazuje na największym i najobszerniejszym na świecie katalogu części motoryzacyjnych, TecDoc Alliance. Otwiera to możliwość precyzyjnego wyszukiwania produktów  po różnego typu parametrach. W ofertach dotyczących części motoryzacyjnych w Allegro dostępne są teraz także numery oryginałów i zamienników, przydatne, kiedy chcemy upewnić się, że posiadaną przez nas część można zastąpić częścią z oferty.

Korzyści dla kupujących i sprzedających części

Nowe funkcje dobierarki Allegro w znacznym stopniu uporządkowały handel częściami motoryzacyjnymi za pośrednictwem platformy. Dzięki nim zredukowany zostaje wskaźnik zwrotów produktów, co wiąże się z korzyściami zarówno dla użytkowników serwisu jak i dla sprzedawców. Osoby kupujące części wybierają je łatwiej i szybciej, bez obaw o pomyłkę. Sprzedający tracą zdecydowanie mniej czasu na obsługę zwrotów oraz na odpowiadanie na pytania użytkowników o dopasowanie danej części.

Nie kupujesz części na Allegro? Spróbuj już teraz.

Zmiany wprowadzone przez Allegro z pewnością przyczynią się do przełamania barier niektórych kupujących. Przede wszystkim tych, którzy jak dotąd nie kupowali w serwisie części samochodowych, uważając proces ich doboru za zbyt skomplikowany. Inni  użytkownicy, dzięki nowej dobierarce poznają potencjał Allegro w zakresie oferty części. Wraz z rozwojem platformy, dołączyli do niej autoryzowani dystrybutorzy, a najwięksi i najbardziej zaufani sprzedawcy mogą poszczycić się dziesiątkami tysięcy dobrych opinii użytkowników. Czyni to zakup części na Allegro pewniejszym niż w jakimkolwiek innym miejscu w Internecie. Dla osób profesjonalnie związanych z motoryzacją, zamawiających na co dzień duże ilości części, niewątpliwą zaletą serwisu jest możliwość dokonania szybkiego zakupu i płatności jednym kliknięciem. Podobnie jak w przypadku innych kategorii, także w dziale części samochodowych możliwe jest skorzystanie z wygodnych rat 0% oraz darmowej dostawy i zwrotu w ramach programu Allegro Smart.

Do tej pory nie zamawiałeś produktów motoryzacyjnych na Allegro. Wejdź na stronę: allegro.pl/dzial/motoryzacja i przekonaj się o jej zaletach już teraz.

Advertisement

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 8 września 2020, 8:26 2 0

Niestety nie do końca prawda. Sprzedawcy często wpisują różne auta aby ich oferta się często pojawiała w wynikach wyszukiwania. Poza tym tecdoc ma masę błędów. Obawiam się, że będzie jeszcze więcej pomyłek niż dotychczas. Najlepszym rozwiązaniem jest telefon do sprzedawcy.

Odpowiedz

Łukasz, 8 września 2020, 12:05 4 0

kolejna innowacja allegro, za której błędy będą odpowiadać oczywiście sprzedawcy, bo celem portalu jest ograbić wszystkich i wyjść szczęśliwie bez odpowiedzialności i szwanku....

Odpowiedz

Klient, 8 września 2020, 13:03 2 0

Ciekawe kiedy UOKiK "skasuje" ich za pobieranie od sprzedawców prowizji również od kosztów wysyłki. Kwota kary 100.000.000 zł byłaby odpowiednia :)

Odpowiedz