GEODIS kupuje 200 samochodów na gaz ziemny od IVECO

21 czerwca 2021, 18:32

GEODIS inwestuje w „zieloną” flotę do obsługi dostaw miejskich we Francji. Celem przedsięwzięcia jest ograniczanie emisji zanieczyszczeń i uciążliwego hałasu. GEODIS i IVECO podpisali umowę będącą jednocześnie zamówieniem na 200 samochodów z silnikami zasilanymi CNG przystosowanymi do spalania biogazu. Dostarczenie pojazdów zaplanowano na koniec 2021 r.

– Ta inwestycja jest kolejnym krokiem GEODIS do ograniczania wpływu działalności firmy na środowisko oraz przeciwdziałaniu zmianom klimatu. W szczególności poprzez ekologizację transportu drogowego na ostatnim odcinku dostaw, przyczynimy się do dekarbonizacji sektora. W naszych działaniach skupiamy się na logistyce miejskiej — mówi Marie-Christine Lombard, CEO of GEODIS.

Celem GEODIS jest 100‑procentowa dekarbonizacja transportu w centrach 35 największych francuskich miast (powyżej 150 000 mieszkańców) w ciągu trzech lat. Proaktywna strategia zainicjowana kilka lat temu osiągnęła nowy poziom dzięki złożeniu zamówienia w firmie IVECO, która jest liderem rozwiązań opartych na alternatywnych paliwach, z prawie 60‑procentowym udziałem we francuskim rynku.

GEODIS zdecydował się na 107 IVECO Daily i 93 IVECO Eurocargo zasilanych BioGNV, czyli paliwem, którego stosowanie pozwala zmniejszyć emisję CO2 nawet o 95% przy zachowaniu takich samych osiągów, jakie oferują pojazdy zużywające olej napędowy. W porównaniu z pojazdem wyposażonym w silnik Diesla zgodny z normą Euro VI‑E emisja cząstek stałych jest zredukowana o 95%, a emisja dwutlenku azotu (NO2) jest niższa o 90%. Pojazdy spełniają kryteria kategorii Crit’Air 1. Certyfikat Pieck Quiet Truck 71 dB oznacza, że można nimi obsługiwać dostawy w centrach miast w dzień i w nocy, gdzie obowiązuje strefa cichej pracy.

– Zwiększone wykorzystanie nowych rodzajów energii sprzyja działaniom na rzecz ograniczania emisji związanej z naszą aktywnością dystrybucyjną. Zamówienie na 200 pojazdów to ważny krok, który potwierdza nasze zaangażowanie w ograniczanie emisji CO2. Stajemy się w ten sposób jednym z głównym podmiotów w branży ekologicznych dostaw we Francji, co przekłada się na dalsze korzyści dla naszych klientów — powiedział Stéphane Cassagne, Executive Vice President of GEODIS’ Distribution & Express line of business.

– Doceniamy zaangażowanie GEODIS i cieszymy się z zaufania okazanego naszej marce. IVECO bardzo wcześnie uwierzył w potencjał rozwiązań opartych na gazie ziemnym, na które popyt konsekwentnie rośnie we Francji i Europie. Rozwiązania te pozwalają realizować potrójny cel ochrony klimatu, zdrowia i jakości życia w miastach, a nasze pojazdy stają się punktem odniesienia dla przedsiębiorstw transportowych deklarujących chęć wprowadzania proekologicznych zmian w swojej działalności — powiedział Emilio Portillo, Managing Director of IVECO France.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!