Podświetlane logo na atrapie chłodnicy – ciekawostka od firmy HELLA

22 września 2022, 12:30

Hella, dostawca branży motoryzacyjnej, należący do grupy FORVIA, siódmej co do wielkości firmy zajmującej się technologią motoryzacyjną na świecie, wziął udział w Caravan Salon, specjalistycznych targach rozwiązań dla branży kamperów i przyczep kempingowych w Düsseldorfie, które odbyły się w dniach 26 sierpnia – 4 września 2022 r.

Na tegorocznych targach firma HELLA prezentowała swoje rozwiązania w dwóch obszarach – jednym z nich jest spersonalizowane, podświetlane, futurystyczne logo na atrapie chłodnicy, a drugim – specjalne rozwiązania oświetleniowe opracowane przez firmę.

Wygląd, design i jakość logo na maskownicy są szczególnie ważne dla każdej firmy produkującej samochody – tak potencjalny klient na pierwszy rzut oka postrzega obecność marki. Dzięki różnym układom optycznym można osiągnąć interesujące efekty, a także stworzyć nowe możliwości dla projektantów w ramach odpowiednich przepisów.

HELLA stosuje również specjalne technologie w rozwiązaniach atrapy chłodnicy – na przykład strukturyzację laserową.

– We współpracy z Erwin Hymer Group zbudowaliśmy prototyp dla firmy Carado GmbH w ramach projektu przedrozwojowego, który może być również zaprojektowany dla innych marek Grupy Erwin Hymer z niewielkimi modyfikacjami – mówi Franco Ricchiuto. kierownik sprzedaży odpowiedzialny za sektor przyczep kempingowych HELLA. – Nigdy wcześniej nie było takiego produktu. Cieszymy się zatem, że odwiedzający Caravan Salon mieli okazję doświadczyć naprawdę wyjątkowej innowacji. Po targach zdecydujemy, czy produkt zostanie wdrożony. A to dopiero początek: dzięki temu wyróżnikowi nasi klienci będą mieli w przyszłości znacznie więcej opcji dostosowywania projektu zgodnie z przepisami dotyczącymi produktów oświetleniowych w ruchu drogowym. Przepisy w tym zakresie z pewnością wejdą w życie na początku 2023 r., podświetlane logo od tego czasu będzie dozwolone w krajach Europy.

Prototyp podświetlanego logo atrapy chłodnicy Źródło: www.hella.com

Kolejną innowacją firmy HELLA jest lampa LEDayFlex III, która w zeszłym roku zadebiutowała na Caravan Salon. Źródło światła jest wyposażone w technologię LED i EdgeLight i obejmuje oświetlenie do jazdy dziennej, światła pozycyjne i kierunkowskazy. Posiada elastyczne opcje regulacji i wysoki poziom modułowości. Moduły można łączyć poziomo, pionowo i ukośnie. Komplet świateł do jazdy dziennej składa się z 2 okablowanych łańcuchów modułów z 5-8 okrągłymi modułami LED. Średnica modułów wynosi 30-30 mm każdy. System jest podłączony do instalacji elektrycznej pojazdu za pomocą 3-biegunowego złącza AMP Supersealed. Kierunkowskaz jest również dostępny z funkcją światła do jazdy. Lampa zespolona LEDayFlex III LED ma efektowny i liniowy wygląd, który jest idealny do samochodów kempingowych i autobusów, a także samochodów elektrycznych i furgonetek.

Caravan Salon to coroczne targi w Düsseldorfie. Przez 10 dni targów zwiedzający mogli zapoznać się z technicznymi aspektami kamperów, częściami, nowymi rozwiązaniami technicznymi, akcesoriami do kamperów i innym asortymentem.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!