IVECO przypomina kultowe modele sprzed lat

26 września 2022, 10:40

Z okazji premiery nowego eDAILY na targach IAA 2022 firma IVECO przygotowała dwie edycje specjalne, nawiązujące do tradycji marki i oferujące wyjątkowe połączenie przeszłości z przyszłością. Inspiracją były dwa kultowe pojazdy z lat 50. i 60. — Tigrotto i Leoncino — które zapisały się w historii ówczesnego boomu gospodarczego. Obydwa były produkowane we Włoszech przez OM-Officine Meccaniche, jedną z historycznych marek IVECO.

DAILY 4×4 Tigrotto: ekstremalna stylizacja

Tigrotto powraca jako wersja DAILY 4×4, terenówki ze wszelkimi walorami lekkiego samochodu użytkowego, dla którego nie ma niedostępnych dróg. Model jest dostępny w wersji szosowej i terenowej, w odmianach o dopuszczalnej masie całkowitej do 7 ton i ładowności do 4300 kilogramów, z nadwoziem o długości do 5 metrów. DAILY 4X4 Tigrotto z 3-litrowym silnikiem o mocy 180 KM i 8-biegową automatyczną przekładnią charakteryzuje się imponującymi osiągami i znakomitymi właściwościami jezdnymi.

Ta edycja specjalna czerpie z podstawowych wartości i stylistyki oryginalnego Tigrotto — modelu „nieustraszonego” jak tygrys, od którego pochodzi jego nazwa. DAILY 4×4 Tigrotto wprowadza te cechy do segmentu pojazdów terenowych. Czerwony kolor na ramie jest znakiem rozpoznawczym historycznego produktu IVECO. Deska rozdzielcza w kolorze nadwozia z akcentami retro dodaje luksusu, który zainteresuje także klientów w segmencie samochodów kempingowych i rekreacyjnych. Napis z oryginalnego Tigrotto na przednim grillu to kolejne nawiązanie do korzeni.

eDAILY Leoncino: kultowy Leoncino w elektrycznym wydaniu

Leoncino Special Edition to futurystyczna reaktywacja kultowego dziedzictwa. Dzieli on zaawansowane rozwiązania z zakresu elektrycznej mobilności eDAILY — nowym pojazdem bezemisyjnym marki IVECO i jedynym elektrycznym samochodem dostawczym oferującym do 20 m3 przestrzeni ładunkowej, do 4,6 t ładowności oraz do 3,5 t uciągu. Nadwozie o konstrukcji opartej na ramie zawiera rozwiązania z furgonu eDAILY: samochód z rozstawem osi 4100 mm i nawet 3 akumulatorami o łącznej pojemności 111 kWh ma osiągi porównywane z pojazdami wyposażonymi w silniki Diesla, a zapas energii wystarcza mu na przejechanie do 400 km w warunkach miejskich. Leoncino jest wyposażony w najnowocześniejsze skomunikowane usługi IVECO dostępne za pośrednictwem portalu IVECO ON, usługi cyfrowe takie jak głosowy asystent kierowcy IVECO Driver Pal, a także nowe funkcje opracowane, aby pomóc właścicielom eDAILY w efektywnym zarządzaniu flotą oraz zapewnić kierowcom pełen spokój ducha.

Stylizację Leoncino zaprojektowano z myślą o promocji nowego i innowacyjnego napędu oraz czołowego w tej klasie wyposażenia. Dwukolorowe nadwozie jest nawiązaniem do przeszłości. Efekt retro uzyskano za pomocą niebiesko-zielonego odcienia przechodzącego w kolor kremowy. Boczne spojlery, napis „Leoncino” i dekoracyjne pasy na bokach dodają dynamiki. W kabinie użyto stylowych elementów z przeszłości, które tworzą jasny i pełen intensywnych kolorów wystrój. Kolorowe akcenty w okolicy lamp przeciwmgłowych oraz obręcze kół z lekkich stopów to również część przemyślanej stylistyki. Leoncino Special Edition łączy klimat nowej energii z atmosferą kultowego pojazdu z przeszłości — z gracją wkraczając w przyszłość, jak lew, od którego wziął swoją nazwę.

Tigrotto DAILY 4×4 Special Edition w konfiguracji nieco tylko uproszczonej w stosunku do egzemplarzy prezentowanych na IAA będzie dostępny do zamówień jako podwozie z kabiną oraz furgon już we wrześniu, natomiast zamówienia na furgon Leoncino eDAILY Special Edition można będzie składać od grudnia 2022 r.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!