Zestaw łańcucha rozrządu INA do samochodów dostawczych – wszystko czego potrzebujesz

17 października 2022, 23:51

Nawet jeśli silniki napędzane łańcuchami są uważane za mało wymagające pod względem obsługi i serwisowania, to systemy te podlegają ciągłemu zużyciu. Drgania i siły występujące w silniku, przeciążenia oraz stosowanie nieodpowiedniego oleju stanowią ogromne obciążenie dla zastosowanych materiałów. Ponieważ elementy napędu łańcuchowego pracują niewidocznie, zużycie to nie zawsze jest zauważalne bezpośrednio podczas kontroli. I często cała sprawa kończy się awarią silnika. W związku z tym pierwsze oznaki, takie jak grzechotanie silnika, czy metaliczny dźwięk dochodzący z obudowy rozrządu szczególnie na „zimnym” silniku powinny być skrupulatnie badane. Uszkodzone elementy powinny być wykryte i wymienione we wczesnym stadium, aby uniknąć kolejnych awarii i wynikających z tego przestojów. Szczególnie jest to ważne w przypadku samochodów dostawczych.​​​​

Każdy dzień wyłączenia samochodu dostawczego z ruchu generuje duże koszty. Dlatego ważne jest aby auta te były sprawne i na bieżąco serwisowane, a czas przestoju powinien być zredukowany do minimum. A gdy dochodzi  już do awarii, to naprawa musi być szybka, sprawna oraz kompleksowa.

Wszystkie elementy w układzie rozrządu samochodów dostawczych są narażone na ekstremalne obciążenia. Jest to jeden z powodów, aby w przypadku naprawy zawsze wymienić kompletny zestaw łańcucha rozrządu i w ten sposób uniknąć późniejszych awarii. Schaeffler wraz z marką INA oferuje kompleksowe zestawy naprawcze do  samochodów dostawczych gdzie wszystkie komponenty są do siebie dopasowane tak, aby zagwarantować optymalną funkcjonalność. Zapewnia to długotrwałą i prawidłową pracę łańcucha rozrządu, redukuje czas potrzebny na wymianę i daję pewność kompleksowej naprawy.  W celu skutecznego zmniejszenia zużycia bezpośrednio po wymianie napędu łańcuchowego, Schaeffler opracował wraz z Liqui Moly dodatek do łańcucha, który zmniejsza zużycie podzespołów nawet o 20%.

Zestaw łańcucha rozrządu INA zawiera:

  • Łańcuch rozrządu
  • Hydrauliczne lub mechaniczne napinacze łańcucha
  • Szyna napinająca i ślizgowa
  • Koła zębate
  • Wszystkie niezbędne akcesoria
  • Schaeffler Chain Protect

 

Bogatą ofertę zestawów łańcucha rozrządu marki INA można znaleźć na stronach portalu www.repxpert.pl, jak również w aplikacji mobilnej.

Opublikowane przez: Witold Hanczka

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!