Dwadzieścia IVECO S-WAY we flocie Pieter Smit Theater Rock Polska

23 listopada 2022, 11:54

Pieter Smit Theater Rock to europejska firma specjalizująca się w obsłudze logistycznej i transportowej imprez masowych, koncertów oraz spektakli teatralnych. Ich polski oddział powiększył się właśnie o nowe pojazdy w swojej flocie – to 20 ciągników siodłowych IVECO S-WAY Low Tractor.

W uroczystości przekazania zamówionych ciągników IVECO S-WAY, która miała miejsce w siedzibie firmy w Łodzi udział wzięli: Tomasz Smoczyński – Managing Director Pieter Smit Theater Rock Poland oraz Robert Ryczywolski – Key Account Manager IVECO Poland Sp. z o.o.

Firma Pieter Smit Theater Rock Polska Sp. z o.o. powstała w Polsce w 2007 roku. Mająca swoją siedzibę w Łodzi, spółka należy do Pieter Smit Group, największej europejskiej firmy od ponad 40 lat zajmującej się kompleksową obsługą wydarzeń kulturalnych. Większość jej klientów stanowią europejskie teatry, opery i orkiestry, a w sezonie letnim również największe światowe gwiazdy. Oprócz transportu kołowego, firma specjalizuje się również w wysyłce dekoracji i sprzętu drogą morską lub lotniczą. Do wykonywania tych wszystkich niezwykle skomplikowanych zadań logistycznych Pieter Smit Theater Rock Polska potrzebuje sprawnej floty pojazdów ciężarowych. W tej branży wyjątkowo liczy się niezawodność, punktualność, bezpieczeństwo i pełna dyspozycyjność pojazdów, bowiem każdy z nich przewozi ładunek, bez którego całość po prostu nie będzie funkcjonowała. Dzięki systematycznemu odświeżaniu floty, średnia wieku taboru przez nią użytkowanego nie przekracza 4 lat.

– Zestawy eksploatowane przez Pieter Smit Theater Rock Polska muszą często docierać do ścisłych centrów miast, a nawet wjeżdżać do wnętrz obiektów, w których odbywają się wydarzenia kulturalne. Pojazdom, które zamawiamy i użytkujemy stawiamy bardzo wysokie wymagania dotyczące nie tylko niezawodności i wydajności pojazdów, ale także ich zwrotności i wyposażenia w niezbędne do precyzyjnego wykonania zadań systemy bezpieczeństwa – powiedział Tomasz Smoczyński – Managing Director Pieter Smit Theater Rock Poland

Takie właśnie cechy posiadają ciągniki siodłowe IVECO S-WAY AS440S49T/FP-LT o obniżonej wysokości siodła, tzw. Low Tractor, których 20 sztuk wzbogaciło właśnie flotę Pieter Smit Theater Rock Polska. Zamawiający wybrał pojazdy napędzane silnikami Cursor 13 o mocy 490 KM, współpracujące ze zautomatyzowaną skrzynią biegów ZF 12TX 2210TD HiTroniX. Ekonomiczną eksploatację zapewniają liczne rozwiązania, których zadaniem jest wspomaganie kierowcy w oszczędzaniu paliwa tj.: funkcja rozłączania napędu przy zjazdach ECO-ROLL, przełącznik ekonomicznego trybu jazdy ECOSWITCH, automatyczne gaszenie silnika przy dłuższej pracy na biegu jałowym, aktywny tempomat ACC z czujnikiem radarowym, system jazdy przewidującej HI-CRUISE,  funkcja oceny stylu jazdy kierowcy (DSE) oraz program zmiany biegów skrzyni zautomatyzowanej Ecofleet. Jako iż ciężkie zestawy będą obsługiwały również imprezy plenerowe, bardzo przydatnym elementem wyposażenia ciągników IVECO S-WAY jest Rocking Mode, czyli funkcja ułatwiająca ruszenie w grząskim terenie poprzez rozkołysanie pojazdu.

Komfort pracy oraz wypoczynku zapewnią kabiny IVECO WAY Active Space (AS-HR) z wysokim dachem. Kierowcy będą mieli do dyspozycji dwie leżanki: dolną, 1-częściową, wyposażoną w materac SOFT oraz górną, SMART, o szerokości 600 mm. Ze względu na fakt, że firma obsługuje imprezy na terenie całej Europy, a nawet Azji, konieczne było zadbanie o optymalne warunki termiczne w kabinie, zarówno gdy na zewnątrz panują upały jak i siarczysty mróz. Układ wentylacji i ogrzewania kabiny składa się z automatycznej klimatyzacji zintegrowanej z klimatyzacją postojową. Dodatkowo zamontowano cieczowe ogrzewanie postojowe o mocy 4 kW. Dach kabiny posiada wzmocnioną izolację termiczną przewidzianą dla warunków subarktycznych. Wentylację wspomaga dachowe okno sterowane elektrycznie. W kabinie znalazła się także duża, 50-litrowa lodówka oraz pojemnik izotermiczny o tej samej pojemności. Spokojny sen kierowcom zapewni mechaniczne zamknięcie kabiny od wewnątrz Night Time Safety Lock.

Bezpieczną jazdę w każdych warunkach zapewniają liczne systemy bezpieczeństwa wspomagające kierowców, w tym system ostrzegania o niekontrolowanej zmianie pasa ruchu LDWS oraz układ hamowania awaryjnego AEBS. Zarówno reflektory jak i światła tylne wykonano w technologii LED. Światła przeciwmgłowe wyposażono w funkcję doświetlania zakrętów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Womi, 7 marca 2023, 9:50 1 0

To trzeba mieć śrubę aby coś takiego napisać.
Kogo to ma zainteresować?
To jest gorsze niż Kremlowska propaganda.

Odpowiedz