Szersza oferta zestawów sprzęgieł Valeo Service do Volvo i Renault

19 września 2023, 8:00

Valeo Service poszerza swoją ofertę zestawów sprzęgieł o zestawy z siłownikiem pneumatycznym z zastosowaniem do pojazdów ciężarowych Volvo i Renault Trucks.

Valeo jest jednym z dwóch głównych dostawców sprzęgieł na oryginalne wyposażenie samochodów ciężarowych 7 głównych europejskich producentów (MAN, Mercedes-Benz, Scania, Volvo, Renault, Iveco, DAF). Valeo szacuje swój udział w w produkcji zestawów sprzęgieł na O.E. w ciągu ostatnich 8 lat na poziomie 37%. Oznacza to, że od 2016 r. więcej niż co trzecia europejska ciężarówka opuściła fabrykę wyposażona w zestaw sprzęgła Valeo.

Nowości przeznaczone są do pojazdów:

  • Volvo FE, FH, FM, FMX
  • Renault KERAX, MAGNUM, PREMIUM, C, D, K, T

Aby ułatwić pracę mechanika, siłownik PCA Valeo dostarczany jest ze złączem pneumatycznym już przykręconym do produktu, a śruby są dokręcone z odpowiednim momentem obrotowym. Oszczędza to czas mechanika podczas montażu PCA do skrzyni biegów, ponieważ złącze mogłoby zostać uszkodzone podczas demontażu produktu.
Uszczelka, którą należy wymienić wraz z siłownikiem PCA, jest już zamontowana wewnątrz złącza.

Po zamontowaniu PCA do skrzyni biegów, mechanik musi tylko podłączyć złącze do przewodu powietrznego za pomocą klamry mocującej To złącze powietrzne jest odpowiednie do zastosowań wyłącznie w pojazdach Renault Trucks i Volvo Trucks z silnikami Euro 5 i Euro 6 wyposażonych w zautomatyzowane manualne skrzynie biegów (AMT).

Czy wiesz, że…

Pneumatyczny siłownik sprzęgła usprawnia działanie układu sprzęgłowego i zastępuje 4 elementy: łożysko oporowe, widełki, pompę sprzęgła i tuleję prowadzącą.

Skrzynia biegów z systemem PCA ( Pneumatic Concentric Actuator ) wymaga kalibracji, zgodnie ze specyfikacją producenta pojazdu. Niedopełnienie tego etapu obsługi serwisowej, może prowadzić do powstania drgań i wibracji podczas ruszania oraz utrudnić manewrowanie pojazdem.

Uwaga! Valeo nie pobiera kaucji za siłownik pneumatyczny.

Więcej informacji można znaleźć na stronie valeoservice.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!