Volvo Trucks pobiło rekord sprzedaży

7 lutego 2023, 11:42

W 2022 roku Volvo Trucks osiągnęło najlepsze wyniki w historii firmy. Producent samochodów ciężarowych dostarczył 145 195 pojazdów w 2022 roku, co stanowi wzrost o 19% w stosunku do roku 2021, kiedy to dostarczono ich 122 525. W segmencie samochodów ciężarowych >16t Volvo Trucks zwiększyło swój udział w segmencie na 41 rynkach na całym świecie. 

– Mieliśmy fantastyczny rok, zwłaszcza biorąc pod uwagę niepewne i trudne czasy, w których żyjemy. Pomimo przerw w łańcuchach dostaw i zakłóceń w produkcji, udało nam się znacznie zwiększyć wolumeny i wyjechać naszymi pojazdami do klientów, aby mogli się rozwijać i doskonalić swoje biznesy. Jest to możliwe dzięki ścisłej współpracy z dostawcami oraz ciężkiej pracy w naszej własnej organizacji i u naszych dealerów. – mówi Roger Alm, President Volvo Trucks.

W Europie Volvo Trucks ma udział w rynku na poziomie 18,2%, co jest najwyższym wynikiem w historii. Volvo Trucks jest liderem w kilku krajach europejskich. Spółka zwiększyła swoje udziały w rynku Ameryki Północnej i Australii, odpowiednio o 10,8% i 17,0%. W Brazylii, Volvo Trucks zwiększyło swoje udziały do 24,6% i tym samym po raz pierwszy w historii zostało liderem tego rynku.

– W ostatnim roku, z sukcesem wprowadziliśmy nowe produkty i usługi, a także sprzedaliśmy pojazdy wielu nowym klientom. Informacje zwrotne, które od nich otrzymujemy są takie, że naprawdę doceniają nasze wysokiej jakości i oszczędne samochody ciężarowe, a także profesjonalne i szybkie wsparcie, jakie otrzymują od naszej rozległej sieci dealerów i warsztatów. Wszystkie te czynniki składają się na ich własną rentowność – mówi Roger Alm.

Volvo Trucks rozpoczęło seryjną produkcję ciężkich samochodów ciężarowych z napędem elektrycznym w 2022 roku jako pierwszy światowy producent. Dostawy elektryków wykazują obecnie wyraźnie rosnący trend w zakresie transportu bezemisyjnego. Stany Zjednoczone, Holandia, Niemcy, Norwegia i Szwecja to obecnie największe rynki dla elektrycznych samochodów ciężarowych.

– Wielu naszych kleintów, zarówno w europie, jak i na arenie międzynarodowej, rozpoczęło w ostatnim roku przejście na elektryfikację swoich działań. Wyraźnie widzą, że transport o zerowej emisji to rosnąca i ekscytująca okazja biznesowa. Jestem głeboko przekonany, że ten trend będzie się utrzymywał i szybko przybierał na sile w nadchodzących latach – mówi Roger Alm

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!