Serwis Mercedes-Benz Trucks EWT Automotive wspiera strażaków OSP

21 marca 2023, 14:23

Praca serwisu ciężarowego to nie tylko standardowe pojazdy transportowe czy budowlane. Działający od roku punkt EWT Automotive w Jeżewie podjął współpracę z gminnymi jednostkami OSP na swoim terenie i dba o wzorowy stan techniczny Mercedesów do nich należących. Na początek zaoferował bezpłatne przeglądy dla dwóch z sześciu wozów: pojazdów gaśniczo-ratowniczych na bazie Atego 1222, rocznik 1989 i 1991, kupionych kilka lat temu przez jednostki OSP w Dolistowie Starym oraz Brzozowej.

23 lutego samochody przyjechały do serwisu w Jeżewie na przegląd, a wraz
z nimi, aby uczcić początek współpracy, zaproszone z tej okazji załogi obydwu pojazdów wraz z Markiem Jaroszem, zastępcą wójta gminy Jaświły oraz wiceprezesem ZOG ZOSP. W zespole serwisowym czekali na nie koledzy strażaków z innych jednostek – dwaj technicy pracujący w tym oddziale: Karol Wysocki i Mariusz Dębowski, łączą bowiem zawód mechanika ze służbą w lokalnych OSP.

– Wiemy, że możemy być spokojni, bo nasze samochody są w najlepszych rękach, a to dla nas najważniejsze, nie można ich powierzać przypadkowym osobom – podkreśla Marek Jarosz. – Tak jak możemy polegać na naszych ludziach, tak samo musimy być pewni naszych wozów. W krytycznych momentach muszą być w pełni dyspozycyjne, o każdej porze dnia i nocy.

Jak podkreślali strażacy z Dolistowa i Brzozowej, Atego sprawdzają się na służbie doskonale i nie zdarzyła się sytuacja, w której by zawiodły.

– To komfortowe, bezpieczne i nowoczesne mimo roczników pojazdy. Najbardziej spektakularną akcją, w której brały udział, był pożar bagien biebrzańskich kilka lat temu, ale na co dzień gaszą także mniejsze pożary. Jesteśmy taką siłą pierwszego reagowania, w razie alarmu dojeżdżamy na miejsce w 3-5 minut – mówi Marek Jarosz. – Zajmujemy się jednak nie tylko ogniem. Pomagamy również w innych sytuacjach, zawsze wspierając mieszkańców i sąsiadów bez pobierania wynagrodzenia. Dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni firmie EWT Automotive, że postanowiła nas wesprzeć, wykonując nieodpłatnie przeglądy dwóch naszych pojazdów.

Według szefa serwisu w Jeżewie, Bogusława Popielarza, rozpoczęta współpraca jest przykładem tego, jak firma może wspierać lokalną społeczność i pogłębiać z nią relacje.

– Strażacy w naszej gminie wykazują się wielką odwagą, ale i bezinteresownością, jesteśmy dumni, że możemy mieć wkład w tę charytatywną działalność, zapewniając bezpieczeństwo pojazdów i oferując obsługę na najwyższym poziomie – podkreśla Bogusław Popielarz.

W gminie Jaświły, na której terenie leży Dolistowo Stare i Brzozowa, działa ponad 300 druhów i druhen OSP.

– To ogromna siła i bardzo ważne wsparcie w codziennym życiu nas wszystkich, cieszymy się, że są wśród nich także wysokiej klasy specjaliści, którzy teraz zajmują się naszymi samochodami. Mamy też nadzieję, że kolejny wóz, który dołączy do obecnych sześciu pojazdów, również będzie miał gwiazdę na masce.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!