Wiosenna aktualizacja AutoMapy pomoże uporządkować zawartość aplikacji

29 marca 2023, 16:15

Twórcy aplikacji AutoMapa ułatwiają korzystanie ze swojego produktu. W wiosennej aktualizacji znajduje się kilka ciekawych zmian. Jakich? Zapraszamy do lektury.

AutoMapa aktualizacja
fot. pexels.com

Zmiany w zakładce “Ulubione”

Dodawanie punktów Ulubionych do osobistych ustawień aplikacji to norma. Ułatwiają one wyznaczanie trasy w często odwiedzane miejsca. Kilka miesięcy temu AutoMapa wprowadziła głosowe uruchamianie nawigacji do najczęściej używanych Ulubionych, jak Dom, Praca, Przedszkole, Działka czy Trening. Mówisz „nawiguj do domu” i jedziesz.

Teraz doszła nowa, rozbudowana funkcja tworzenia Kolekcji Ulubionych, czyli zarządzania swoimi punktami i ich segregacji tematycznej i kolorystycznej, w podziale na własne kategorie. Każdy tworzy swoje zbiory – kolekcje; koloruje i nazywa je tak, jak chce. Porządek dla każdego oznacza coś innego, ale wiadomo – zawsze chodzi o wygodę.

Jak stworzyć swoją kolekcję w aplikacji AutoMapa?

Nową kolekcję stworzyć można, wybierając z ekranu głównego aplikacji: Szukaj (lupka) -> Ulubione ->  + Dodaj kolekcję [rys. 1] lub z okna dodawania Ulubionych [rys. 2]:

AutoMapa
rys. 1 i rys.2
rys.3

Kolekcje można edytować i usuwać, a punkty w nich dodane można ukrywać i pokazywać na mapie [Punkty z danej kolekcji ukryć/pokazać na mapie można, wybierając: Szukaj (lupka) -> Ulubione ->  długi-tap na kolekcji -> Widoczne].

Z prawej strony nazwy wyświetlana jest informacja, ile punktów Ulubionych dostępnych jest w ramach danej kolekcji. Wartość zero oznacza, że katalog jest jeszcze pusty.

Jak przystało na wiosenną funkcję – do wyboru są bajeczne kolory [rys. 3], które – także wizualnie – uporządkują punkty w aplikacji AutoMapa.

Aby wypróbować tworzenie Kolekcji Ulubionych należy zainstalować najnowszą wersję AutoMapy.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!