Nowa generacja urządzeń do płacenia za autostrady – UTA One® next

25 kwietnia 2023, 9:52

Firma UTA Edenred wprowadziła na rynek nowe urządzenie, które służy do automatycznego uiszczania opłat za przejazd drogami. Nowa generacja UTA One® ma bardziej intuicyjną i prostszą obsługę niż jej poprzednik.

UTA One next

UTA Edenred, czołowy usługodawca na rynku mobilności w Europie należący do grupy Edenred oferuje klientom nową generację interoperacyjnego urządzenia do uiszczania opłat drogowych, UTA One® next. Nowe urządzenie pokładowe dla Europejskiej Usługi Poboru Opłaty Elektronicznej (EETS) łączy wydajność swojego poprzednika UTA One® z nową, inteligentną technologią.

Funkcje smart w urządzeniu OBU EETS z 4G

UTA One® next wspiera mobilny standard radiowy 4G, zapewniając tym samym możliwość użytkowania urządzenia w przyszłości, nawet przez wiele lat. Kompaktowa, oszczędzająca przestrzeń konstrukcja urządzenia wymaga trwałego zamontowania w pojeździe. Aplikacja na smartfona może być używana do zmieniania takich ustawień pojazdu jak jego kategoria czy liczba osi. Może również służyć do sprawdzania aktywnych systemów opłat oraz informacji, np. deklaracji pojazdu. Ustawieniami OBU można zarządzać za pomocą przycisków znajdujących się na urządzeniu, zmiany ustawień potwierdzane komunikatem głosowym z urządzenia. W przyszłości możliwe będzie użytkowanie i zmienianie ustawień OBU głosowo. Aby to umożliwić, trwają już prace nad rozpoznawaniem głosu przez sztuczną inteligencję.

Zdalne zażądzanie urządzeniem od UTA Edenred

Użytkownicy UTA One® next, tacy jak np. menedżerowie flot, otrzymają dostęp do platformy on-line, dzięki której będą mogli monitorować swoje OBU w czasie rzeczywistym. Będą mogli zobaczyć dane pokładowe i status OBU. Ponadto będą mogli ustawiać kategorie i liczby osi pojazdów oraz uruchamiać systemy opłat drogowych. Możliwe jest również włączenie funkcji ostrzeżenia, np. gdy liczba osi będzie poniżej określonego poziomu.

– UTA One® zyskało popularność wśród naszych klientów transportowych i logistycznych ze względu na szybką i skuteczną obsługę myta w wielu krajach Europy. UTA One® next jeszcze bardziej wspiera mobilność naszych klientów, łącząc zaawansowaną technologię z komunikacją mobilną 4G, oferując jeszcze większą liczbę usług i łatwiejsze użytkowanie – mówi Olaf Schneider, dyrektor ds. opłat drogowych i usług gospodarczych UTA Edenred.

UTA® One next pozwala na opłatę za przejazd drogami w 15 krajach Europy

Lista systemów poboru opłat dostępnych z UTA One® next pozostaje bardzo szeroka: aktualnie obsługiwane są systemy opłat drogowych w Belgii (w tym Liefkenshoektunnel), Niemczech, Francji, we Włoszech (łącznie z promem Caronte), w Austrii, i Polsce (A4 i sieć e-TOLL), na Węgrzech, w Bułgarii, Portugalii, Hiszpanii, Norwegii (wliczając promy i mosty na autostradach), Szwecji (mosty), Danii (mosty) oraz Szwajcarii (razem z Liechtensteinem). Oznacza to, że UTA One® next obejmuje 17 systemów poboru opłat w 15 europejskich krajach.

Wkrótce UTA Edenred planuje zwiększyć liczbę systemów poboru opłat o Słowację i Czechy. Systemy myta dla każdego OBU mogą być aktywowane i usuwane przez użytkownika lub menedżera floty w Strefie klienta UTA.

Podobnie jak z UTA One®, UTA One® next może być używane w połączeniu z rozwiązaniem telematycznym UTA SmartConnect®, które zapewnia menedżerom flot szczegółowy wgląd w działania i aktywność floty. Użytkownicy mogą łatwo i sprawnie aktywować funkcjonalność UTA SmartConnect® w Strefie klienta UTA.

UTA One® next będzie dostępne natychmiast i zastąpi UTA One® w przypadku wszystkich nowych zamówień. Użytkowane aktualnie urządzenia UTA One® mogą być dalej wykorzystywane bez ograniczeń, aż do wyczerpania baterii.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!