Nowe sprzęgła Valeo jakości OE do samochodów ciężarowych MAN, DAF i Mercedes-Benz

13 listopada 2023, 23:59

Producent zestawów sprzęgła na rynek OE i rynek wtórny, firma Valeo, dodał do swojej oferty nowe produkty do samochodów marek MAN, DAF i Mercedes-Benz. Są to zestawy sprzęgła z łożyskami hydraulicznymi PCA, które wymagają szczególnej uwagi podczas obsługi.

Nowe produkty przeznaczone są do pojazdów:

  • MAN TGS, TGX
  • DAF CF, XF
  • Mercedes-Benz Actros, Antos, Arocs, Econic

Aby ułatwić pracę mechanika, siłownik PCA Valeo dostarczany jest ze złączem pneumatycznym już przykręconym do produktu, a śruby są dokręcone z odpowiednim momentem obrotowym. Oszczędza to czas mechanika podczas montażu PCA do skrzyni biegów, ponieważ złącze mogłoby zostać uszkodzone podczas demontażu produktu.
Uszczelka, którą należy wymienić wraz z siłownikiem PCA, jest już zamontowana wewnątrz złącza.

Po zamontowaniu PCA do skrzyni biegów, mechanik musi tylko podłączyć złącze do przewodu powietrznego za pomocą klamry mocującej To złącze powietrzne jest odpowiednie do zastosowań wyłącznie w pojazdach Renault Trucks i Volvo Trucks z silnikami Euro 5 i Euro 6 wyposażonych w zautomatyzowane manualne skrzynie biegów (AMT).

Czy wiesz, że…

Pneumatyczny siłownik sprzęgła usprawnia działanie układu sprzęgłowego i zastępuje 4 elementy: łożysko oporowe, widełki, pompę sprzęgła i tuleję prowadzącą.

Skrzynia biegów z systemem PCA ( Pneumatic Concentric Actuator ) wymaga kalibracji, zgodnie ze specyfikacją producenta pojazdu. Niedopełnienie tego etapu obsługi serwisowej, może prowadzić do powstania drgań i wibracji podczas ruszania oraz utrudnić manewrowanie pojazdem.

Uwaga! Valeo nie pobiera kaucji za siłownik pneumatyczny.

Więcej informacji można znaleźć na stronie valeoservice.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!