Tuż przed 9. zlotem Master Truck

24 czerwca 2013, 15:54

Kolejna, 9. już edycja zlotu MASTER TRUCK odbędzie się w trzeci weekend lipca – w dniach 19-20-21 lipca 2013. Oprócz tuningowanych ciężarówek na zlocie będzie można podziwiać także inne maszyny. Dlatego też impreza przybrała nawet nową – bardziej rozwiniętą nazwę – Międzynarodowego Zlotu Tuningowanych Pojazdów Ciężarowych, Pomocy Drogowych, Pojazdów Pożarniczych, Militarnych i Specjalnych oraz Pojazdów Amerykańskich, Vanów i Oldtimerów.

Przedstawicieli tych wszystkich grup będzie można podziwiać na imprezie, która po raz kolejny odbędzie się na Autodromie Delta mieszczącym się na terenie lotniska Aeroklubu Opolskiego w Polskiej Nowej Wsi pod Opolem. Pojazdy będą eksponowane nie tylko w formie wystaw statycznych, bowiem nie zabraknie widowiskowych pokazów maszyn w ruchu. I to nie tylko tych – wymienionych w nowej nazwie, bowiem zlot obfitować będzie także w motocykle – których jeźdźcy są co roku witani przez organizatorów z otwartymi ramionami i nieodpłatnie wpuszczani na teren imprezy.

Tuż przed jubileuszem 10-lecia organizatorzy powracają do historii zlotu – przybliżając jego datę do daty imienin patrona wszystkich kierowców – Dnia Świętego Krzysztofa. Z roku na rok impreza przybiera rozmachu, a organizatorzy co rusz szykują nowe atrakcje.

Motocykle, maszyny budowlane i… czołgi

Dużą grupą na tegorocznym zlocie zapowiedzieli się fascynaci pojazdów rodem zza oceanu. Oczywiście, pierwsze skrzypce w tym szeregu będą grały potężne, nosate ciężarówki, ale dzięki podjęciu współpracy z Wrocławskim Clubem Aut Amerykańskich oraz Van Club Polska, na imprezę pojawi się spora grupa cudnych, paliwożernych oraz ociekających drewnem chromem i nie tylko krążowników szos.

Widowiskowy stunt motocyklowy będzie punktem piątkowego programu, a w następne dwa dni publiczność będzie mogła podziwiać trial motocyklem po wrakach samochodów. Na obszernym specjalnie zaaranżowanym areale będą przeprowadzane efektowne pokazy jazd maszynami terenowymi – zarówno ciężarowymi jak i quadami na kołach i gąsienicach. A skoro już przy gąsienicach jesteśmy – warto wspomnieć o maszynach budowlanych i militarnych. Tegoroczną niezwykłą atrakcją zlotu będą towarzyszące mu manewry wojskowe Tarcza 2013, które w ramach Master Trucka zostaną przeprowadzone na pobliskim poligonie wojskowym w miejscowości Winów. Tak więc każdy, kto pofatyguje się na zlot – będzie mógł za jednym zamachem uczestniczyć w prawdziwej wojnie, zobaczyć zainscenizowane działania wojsk układu warszawskiego oraz przejechać się prawdziwym Skotem lub czołgiem.

Goście zza morza

W loży amerykańskich nie zabraknie gości z zagranicy i publiczność oraz uczestnicy zlotu będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczenia między innymi dwóch przepięknych ciężarówek, które na zlot przyjadą aż ze Skandynawii. Pierwsza z nich to cudnie błyszczący, stylowy Peterbilt należący do Geir Arne Andersena z Norwegii. Druga – dla odmiany cała matowa – przypłynie do Niemiec wraz z gośćmi zlotu z Finlandii. Będzie to prawdziwy Show Truck – czarny Kenworth W900A Jussi Lopponena, legitymujący się dowodem z wbitym weń zakazem podczepiania naczep. Jego właściciel stuningował go w każdym calu. Wypolerowane i pomalowane są wszystkie detale – nawet te ukryte pod maską. Właściciel już zapowiedział, że gruntowne przygotowanie pojazdu do wystawy – czytaj: umycie i wypolerowanie maszyny po przyjeździe do Opola – zajmie mu około 13 godzin.

Oprócz wspomnianego Kenwortha i Peterbilta na zlocie znajdą się prawdziwe asy tuningu ciężarowego – zdobywcy wiodących lokat na najważniejszych europejskich zlotach. Na dzień dzisiejszy swoją obecność organizatorom potwierdzili: Ristimaa Trucking, który zaprezentuje znanego już uczestnikom opolskiego zlotu „Tigera”. Jednak samochód przyjedzie tym razem w całym komplecie – wraz z pasującą do niego naczepą – tworzącym w całości imponujące dzieło sztuki. Firma Karhuline zaprezentuje mroczny, pomalowany w horrory pojazd o nazwie „Fear of the Dark”, który choć również znany uczestnikom zlotu, z pewnością zaskoczy nowymi, własnoręcznie wykonywanymi przez właścicieli, detalami. Będzie także pochodząca z warsztatu mistrza Svempy Berghendala i jego firmy Svempas, pomarańczowa ciężarówka Skane Edition. Pojazd należy teraz do nowego właściciela, Tuomo Ericssona, który jest szczęśliwym posiadaczem jednego z niewielu wyprodukowanych w tej limitownej edycji pojazdów.

Zapowiedzieli się też uczestnicy ze Szwecji. Będą oni obecni na zlocie dzięki firmie PKS Gdańsk – Oliwa SA właścicielowi największego w Polsce Portalu Przepraw Promowych Promy24.com, która we współpracy z firmą Polferries, przeprawi obydwa pojazdy przez morze. Pierwszy z nich to, znany publiczności – imponujący zestaw „Las Vegas” należący do firmy Pierr Hall's Transport AB. Natomiast druga ciężarówka płynąca promem z Nynäshamn – to całkowita nowość na polskim zlocie „Indianka” z firmy T Gahnes Akeri, zachwycająca odwzorowaniem, namalowanej na karoserii pojazdu, twarzy indiańskiej squaw, która wygląda jak żywa.

Atrakcje z Polski i zagranicy

Organizatorzy oczekują także na gości z Niemiec, Słowacji oraz Czech. A jeżeli dobrze pójdzie, to do grona pojazdów z zagranicy dołączy także, dzięki wsparciu firmy Promy Skat, przynajmniej jeden Brytyjczyk.

Reprezentanci naszego kraju wystawią zagranicznym gościom na zlocie potężną konkurencję. Będą pojazdy znane, wspaniałe, zdobywające nagrody na wszystkich europejskich zlotach oraz całkowite nowości, które szykują na Master Trucka swoje premiery. 

Atrakcje dla dużych i małych

Pośród tuningowanych kolosów będą przemieszczać się ich doskonałe repliki, które przyjadą na zlot zza naszej południowej granicy. Zbudowane przez czeskich modelarzy samochodziki są zdalnie sterowane, a ich wartość jest owiana tajemnicą. Na pewno wrażenie będzie niesamowite, kiedy w pobliżu fińskiego „Tigera” pojawi się jego dokładna kopia, która w dodatku będzie się poruszać. Ten model zbudował Pavel Janda z Pardubic, który wraz z kolegami przywiezie na zlot makietę drogi, stacji benzynowej oraz inne miniatury prawdziwych samochodów.

Master Truck to także targi branżowe, na których swoje najnowsze produkty będą prezentować liczni sponsorzy i wystawcy. Zapowiada się ciekawie, ponieważ większość obecnych na zlocie producentów pojazdów miało niedawno premiery nowych modeli. Te wszystkie samochody będzie można nie tylko z bliska zobaczyć, ale też zasiąść za ich sterami, bo firmy podstawią je na liczne konkursy, które tradycyjnie znajdą się w programie imprezy. Tak więc każdy prawdziwy szofer będzie mógł spróbować swoich sił w manewrowaniu na precyzję.

Opolska policja przygotuje specjalne atrakcje i konkursy z nutką troski o bezpieczeństwo uczestników ruchu w tle. Organizatorzy zadbają nie tylko o umiejętności oraz wiedzę uczestników, ale też o ich zdrowie. W dobie coraz gorszej troski o nasze samopoczucie, specjalny oddział pielęgniarski będzie mierzył kierowcom ciśnienie i doradzał jak o siebie zadbać. Na pewno nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, bo niektórzy Sponsorzy już zapowiedzieli przywiezienie ze sobą małych dziecięcych samochodzików do samodzielnej jazdy oraz kredek, flamastrów i innych, lubianych przez najmłodszych, akcesoriów. Natomiast, jeżeli ktoś jest miłośnikiem wznoszenia się ponadto wszystko, żaden problem, ponieważ na Master Trucku będzie możliwość spróbowania lotu najprawdziwszym balonem. Jeśli zaś ktoś cierpi na lęk wysokości, a znudzi mu się rozglądanie wokół, niech tylko spojrzy w niebo, kiedy pewien Dromader pokaże jak gasi się pożar samolotem.

Warto więc już dziś zarezerwować tę datę w swoich kalendarzach, a w dniach 19-20-21 lipca 2013 pojawić się osobiście na Autodromie Delta mieszczącym się na terenie lotniska Aeroklubu Opolskiego w Polskiej Nowej Wsi pod Opolem, bo będzie się działo!

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

188.47.97.*, 27 czerwca 2013, 20:57 0 0

z całego serca życzę organizatorom by wszystkie plany się powiodły o pogodzie już nie wspomnę .powodzenia i do zobaczenia. pozdrawiam Lucjan

Odpowiedz

79.186.210.*, 18 lipca 2013, 10:22 0 0

PRZYŁACZAMY SIE,
GOLUB-DOBRZYŃ ZAPOWIADA SWĄ WIZYTĘ !!!

Odpowiedz

46.169.29.*, 19 lipca 2013, 8:36 0 0

ok pogoda będzie i dopisze nam witamy na zlocie

Odpowiedz