Chińskie autobusy na ulicach Ostrowca

25 kwietnia 2024, 12:30

Do Ostrowca Świętokrzyskiego dostarczono już 9 nowych zeroemisyjnych autobusów.

Postępowanie przetargowe obejmowało dostawę 9 elektrycznych autobusów oraz zapewnienie im dziewięciu punktów ładowania zajezdniowego. Wybrana przez Ostrowiec Świętokrzyski oferta Busnex Poland uzyskała najwyższą punktację w trzech kryteriach, charakteryzując się nie tylko najbardziej atrakcyjną ceną, ale również najdłuższą, 72-miesięczną gwarancją, a także najlepszymi parametrami w zakresie zużycia energii. Umowa została podpisana 27 marca 2023 r. a właśnie teraz zakończyła się dostawa autobusów do miasta.

Do Ostrowca Świętokrzyskiego Busnex Poland dostarczył 9 elektrycznych autobusów Yutong E9. Ten „elektryk” może pokonać na jednym ładowaniu ponad 350 kilometrów, jest dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych oraz o ograniczonej mobilności, a także posiada wydajny system klimatyzacji. Autobusy, które zakupił Ostrowiec Świętokrzyski, są wyposażone w tablice LED i LCD informacji pasażerskiej, system monitoringu wizyjnego oraz ładowarki USB. Samorząd inwestuje w zeroemisyjny tabor dzięki dofinansowaniu z realizowanego przez NFOŚiGW programu „Zielony Transport Publiczny”.

Yutong Bus to największy globalny dostawca autobusów i autokarów, posiadający ponad 10-procentowy udział w światowym rynku. Posiada zakłady badawczo-rozwojowe i produkcyjne o powierzchni 4 mln m2. Firma jest w stanie dostarczać autobusy elektryczne, hybrydowe, wodorowe i zasilane paliwem tradycyjnym do kolejnych miast na wszystkich kontynentach, w tym również w Europie.

W czterech zakładach dziennie powstaje nawet kilkaset autobusów, co w skali roku zapewnia wolumen produkcji liczony w dziesiątkach tysięcy. Yutong Bus jest najlepiej sprzedającą się na świecie marką autobusów napędzanych zieloną energią, w 2022 r. notując niemal 12 tys. zakontraktowanych pojazdów zero- i niskoemisyjnych, a łącznie dostarczając już ponad 180 tys. autobusów.

Busnex Poland jest oficjalnym przedstawicielem Yutong Bus, który podczas 4-letniej obecności na rynku dostarczył i zakontraktował już ponad 140 autobusów elektrycznych dla 22 samorządów z 8 województw. Firma zapewnia również wsparcie techniczne i serwisowe oraz bazę wiedzy na temat eksploatacji „elektryków”. We współpracy z Grupą DBK zostały otwarte trzy punkty serwisowe – w Krakowie, Olsztynie oraz Białymstoku, a w Ostrołęce powstał magazyn części zamiennych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

KICK, 30 kwietnia 2024, 8:15 2 0

Brawo Chińczycy!
Świetnych mamy włodarzy, którzy promują obcy "ŚMIEĆ".

Odpowiedz