Nowa stacja dealersko-serwisowa na Śląsku już otwarta

23 maja 2024, 10:31

Kilka dni temu miało miejsce otwarcie nowej stacji dealersko-serwisowej Daimler Truck Retail Polska w Rudzie Śląskiej. Czym się wyróżnia i co oferuje stacja?

To nowy punkt w autoryzowanej sieci marek Mercedes-Benz Trucks i FUSO. Wybudowany zgodnie z najnowszymi standardami oddział zapewnia kompleksowy serwis, parking i komfortowe warunki obsługi sprzedaży.

– Jesteśmy dumni z tego, że nasza sieć zarówno jako całość, jak i każdy obiekt z osobna, zapewnia standardy zgodne z bieżącymi potrzebami klientów z różnych regionów Polski i jednocześnie jest gotowa na wyzwania, jakie niesie przyszłość. Na ten obiekt czekali zarówno klienci ze Śląska, jak i nasi partnerzy z Daimler Truck Retail Polska – wszyscy zyskali przestrzeń do profesjonalnej współpracy na najwyższym poziomie i do rozwoju na najbliższe lata. – mówi Przemysław Rajewski, prezes Daimler Truck Polska.

Charakterystyka stacji

Najnowsza inwestycja w Rudzie Śląskiej wielkością i wszechstronnością nawiązuje do bliźniaczego obiektu spółki w Emilianowie pod Warszawą. Stacja, która zastąpi dotychczasowy oddział w Będzinie, została wybudowana w niewiele ponad rok i jest najnowszym obiektem sieci zgodnym ze standardem Truck Dedication. Nowoczesny kompleks przeznaczony wyłącznie dla klientów pojazdów ciężarowych mieści dobrze wyposażony serwis, wraz z magazynem części i myjnią, oraz komfortowy salon sprzedaży. Modułowo skonstruowany budynek otacza rozległy parking, a sama działka o powierzchni ponad 3 ha położona jest w dogodnej lokalizacji pomiędzy autostradą A4 a Drogową Trasą Średnicową N-S.

– Przeprowadzka do nowego obiektu w Rudzie Śląskiej dla nas oznacza nowe możliwości, a dla naszych klientów wiele niedostępnych dotychczas korzyści. Nasz oddział w Będzinie nie pozwalał nam już na dalszy rozwój zgodny z oczekiwaniami rynku, a niewielka działka ograniczała dostęp do serwisu – mówi Krzysztof Bereda, prezes Daimler Truck Retail Polska

W Rudzie Śląskiej możemy klientom zapewnić duży plac, umożliwiający swobodne manewrowanie zestawami. Oznacza to, że będziemy mogli bez problemu zwiększyć wolumen usług serwisowych, zarówno jeśli chodzi o liczbę obsługiwanych pojazdów, jak i zakres oferty. Nowa placówka zapewni też zgodny z najnowszymi standardami marki poziom obsługi sprzedaży pojazdów ciężarowych.

O serwisie

Strategiczną częścią oddziału w Rudzie Śląskiej jest serwis, który zapewnia wiele niedostępnych w Będzinie usług – zmiana lokalizacji oznacza tu więc dużą zmianę jakościową. Oprócz trzech pełno przejazdowych kanałów, obiekt dysponuje osobnym stanowiskiem do napraw powypadkowych ze sprzętem do pomiarów i prostowania ram, a także stanowiskiem do kalibracji tachografów i własną myjnią portalową oraz stacją kontroli pojazdów. Potencjał nowego serwisu umożliwia jednocześnie rozwój obsługi autobusów oraz naczep. Osobną część serwisu stanowi strefa do obsługi elektrycznych pojazdów ciężarowych.

Uwzględnione zostały potrzeby kierowców. Do ich dyspozycji czekają dwa pokoje hotelowe z łazienką, a także komfortowe pomieszczenie z dostępem do internetu i telewizorem. Z kolei duży plac nie tylko ułatwi im parkowanie pojazdów, ale także umożliwi wyższy standard wydań większych flot kluczowym klientom.

Nowy obiekt Daimler Truck Retail Polska został wybudowany z uwzględnieniem rozwiązań przyjaznych środowisku i jednocześnie umożliwia spółce podjęcie wyzwań związanych z elektromobilnością.

– Mamy tutaj nowoczesny system ogrzewania częściowo oparty na pompie ciepła oraz panelach fotowoltaicznych, a dla samochodów elektrycznych, osobowych i ciężarowych, przygotowane ładowarki. Jesteśmy też w pełni gotowi do obsługi nowości w naszym portfolio, czyli pojazdów ciężarowych z napędem elektrycznym. Oddział w Rudzie Śląskiej jest więc dla nas przestrzenią do rozwoju w szerokiej perspektywie i jestem przekonany, że ten potencjał dobrze wykorzystamy, na czym zyskają nasi obecni i przyszli klienci. – mówi Krzysztof Bereda.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!