IVECO i popularny zespół muzyczny podjęły współpracę

24 maja 2024, 13:20

Europejska trasa koncertowa zespołu Metalica pod nazwą M72 World Tour będzie współtworzona z grupą IVECO. Jak do tego doszło?

IVECO dołączy do zespołu Metallica w ramach partnerstwa ogłoszonego w listopadzie ubiegłego roku w Barcelonie podczas premiery w pełni odnowionej gamy IVECO.

– Kiedy po raz pierwszy spotkaliśmy się z Iveco Group, przedstawili nam swoją wizję tego projektu i tego, jak chcą zmienić przyszłość transportu i emisji dwutlenku węgla. Od razu wiedzieliśmy, że cele Metalliki są zbieżne z ich celami i zdaliśmy sobie sprawę z ogromnego potencjału redukcji emisji CO2 w pojazdach ciężarowych używanych do transportu. Nasze partnerstwo rozpoczynamy w maju 2024, kiedy światowa trasa koncertowa M72 ruszy w Europie, a pojazdy IVECO napędzane gazem ziemnym, energią elektryczną i odnawialnym olejem napędowym będą przewozić nasz sprzęt z miasta do miasta. Wspólnie będziemy mogli przyczynić się do realizacji zobowiązania Iveco Groupndo osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2040 roku. To niesamowite, że możemy być tego częścią! – skomentowała Metallica.

IVECO współpracuje z zespołem rockowym i zapewnia niskoemisyjny transport na trasie do wszystkich 9 przystanków trasy koncertowej w Europie (Monachium, Mediolan, Wiedeń, Helsinki, Kopenhaga, Oslo, Clisson, Warszawa i Madryt), dostarczając pojazdy ciężarowe i minibusy napędzane gazem ziemnym, energią elektryczną oraz odnawialnym olejem napędowym na potrzeby logistyki zespołu Metallica oraz transportu sprzętu koncertowego. Pojazd IVECO zasilany energią elektryczną z ogniw paliwowych dołączy również do wieloenergetycznej floty na ostatnich etapach trasy w Hiszpanii.

Współpraca z popularną stacją paliw

IVECO będzie również współpracować z Shell w celu tankowania pojazdów na trasach do miejsc koncertów, opierając się na sieci stacji paliw firmy energetycznej.

– Cieszymy się, że możemy wyruszyć ‘down the highway’ (tłum. w drogę) z niesamowitą Metallicą. Nasze pojazdy z napędem alternatywnym zasilane niskoemisyjnymi paliwami Shell przyczynią się do zmniejszenia śladu węglowego zespołu podczas europejskiej części trasy koncertowej M72 Tour. Wieloenergetyczna flota, spersonalizowana specjalną edycją barw Metalliki, będzie działać jako potężny ambasador zrównoważonego transportu podczas podróży po drogach w całej Europie i w miejscach koncertów. – powiedział Luca Sra, President, Truck Business Unit, Iveco Group.

– Shell współpracuje z IVECO, aby pomóc obniżyć emisje w cyklu życia transportu, mając na celu dostarczanie paliw niskoemisyjnych, takich jak Shell BioLNG i Shell Renewable Diesel. Na przykład, Shell BioLNG oferuje dedykowanym lojalnym klientom 100% redukcję emisji CO2e* w porównaniu do oleju napędowego B7 – powiedziała Janine Albrecht-Webb, dyrektor generalny Shell Commercial Road Transport Europe.

Szczegóły współpracy na linii Iveco-Metalica

Flota wspierająca europejski etap trasy koncertowej Metalliki będzie składać się z 10 pojazdów ciężarowych IVECO S-Way napędzanych gazem ziemnym i 4 IVECO S-Way napędzanych odnawialnym olejem napędowym, które będą wykorzystywane do transportu sprzętu zespołu z wykorzystaniem sieci tankowania Shell. Uzupełnieniem floty wieloenergetycznej będzie konwój zapewniający dalszą logistykę i wsparcie w postaci 2 IVECO S-eWay – pierwszego w pełni elektrycznego samochodu ciężarowego wyprodukowanego przez IVECO, 2 IVECO S-Way LNG i jednego IVECO S-Way napędzanego odnawialnym olejem napędowym. IVECO S-eWay Fuel Cell dołączy do konwoju podczas ostatnich hiszpańskich koncertów. Transport dla członków zespołu zapewnią minibusy eDaily i autokar Evadys, siostrzanej spółki IVECO Bus.

Dzięki pojazdom IVECO z napędami alternatywnymi, Metallica wykona krok naprzód na drodze do dekarbonizacji. Zrównoważony rozwój środowiska i odpowiedzialność społeczna to wspólne podstawy, na których opiera się partnerstwo między IVECO i zespołem Metallica.

Część floty pojazdów IVECO S-Way na trasie będzie zasilana paliwem Shell Renewable Diesel i Shell BioLNG. W Europie Shell Renewable Diesel oferuje do 90% niższą emisję CO2e w cyklu życia w porównaniu z olejem napędowym B7. Shell BioLNG oferuje lojalnym klientom 100% redukcję emisji CO2e w cyklu życia w porównaniu z olejem napędowym B7.

Dla firm transportowych koncentrujących się na zmniejszeniu śladu węglowego, Shell BioLNG zapewnia rozwiązanie w zakresie emisji CO2e w cyklu życia, ponieważ jego właściwości chemiczne umożliwiają przejście z LNG bez zmian w infrastrukturze lub sprzęcie. Shell dostarczy również Shell FuelSave Diesel i Shell LNG, a firma energetyczna zakupi kredyty węglowe za obliczone emisje CO2e w cyklu życia, których nie można uniknąć ani zmniejszyć.

Flota IVECO inspirowana albumem Metallica

IVECO Group Centro Stilo zaprojektowało specjalną edycję barw dla całej swojej floty, czerpiąc inspirację z albumu 72 Seasons zespołu Metallica, który zagłębia się w transformacyjne doświadczenia pierwszych 18 lat życia, porównane do 72 sezonów wzrostu i ewolucji. Zdobienie charakteryzuje się czarnym designem z żywymi żółtymi akcentami, odzwierciedlającymi album. W szczególności przedni grill prezentuje logo Metallica, symbolizujące partnerstwo między IVECO a kultowym zespołem rockowym.

Limitowana seria 72 wysokiej klasy samochodów ciężarowych o dużej ładowności z wyposażeniem inspirowanym Metalliką, zostanie wprowadzona na rynek w drugiej połowie roku, oferując entuzjastom szansę na posiadanie części tego wspólnego przedsięwzięcia.

Kierowcy w centrum uwagi

W centrum działań IVECO są kierowcy ciężarówek, co znajduje odzwierciedlenie również w partnerstwie z Metalliką, które obejmie działania mające na celu podkreślenie roli kierowców jako głównych bohaterów. Specjalny konkurs zaprosi kierowców wszystkich marek pojazdów do przesyłania nagrań wideo z ich występami w rytm muzyki Metalliki, z możliwością wygrania biletów na koncert i niesamowitych nagród. Cyfrowe narzędzie MY METALLICA TRUCK pozwoli fanom tworzyć spersonalizowane tła o tematyce Metallica, zawierające ich zdjęcia, do udostępniania w mediach społecznościowych. Inicjatywy te podkreślają zaangażowanie IVECO w docenianie i wspieranie kierowców ciężarówek oraz są zgodne z wartościami firmy skoncentrowanymi na kierowcach.

Koncert zespołu Metallica ze specjalną strefą IVECO Village

W celu zaangażowania wszystkich interesariuszy w trasę koncertową, w ramach partnerstwa zarezerwowano ponad 1400 biletów dla klientów IVECO, a także pracowników Grupy Iveco, którzy mają szansę wygrać bilety w specjalnym konkursie. Przyjaciele IVECO zostaną ugoszczeni w IVECO Village, wyjątkowej strefie hospitality przygotowanej w kultowym stylu oraz kolorach zespołu.

* CO₂e oznacza ekwiwalent dwutlenku węgla, który jest miarą używaną do porównywania potencjału różnych gazów cieplarnianych w zakresie globalnego ocieplenia.

SHELL: Spółki, w które bezpośrednio i pośrednio inwestuje Shell plc, są odrębnymi podmiotami prawnymi. W niniejszym tekście słowo “Shell” jest używane w odniesieniu do Shell plc i jej spółek zależnych w ogóle.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!