Włosko-chińska współpraca w obszarze elektrycznych ciężarówek. Czego będzie dotyczyła?

6 czerwca 2024, 15:32

Włoskie IVECO łączy siły z chińską firmą Foton. Nawiązana współpraca ma obejmować prace nad rozwojem elektrycznych ciężarówek.

Iveco

Zjednoczenie w imię ekologicznego transportu

Foton, spółka będąca częścią BAIC Group, razem z Iveco Group dąży do ekologicznej transformacji przemysłu motoryzacyjnego, obejmującej technologie napędów elektrycznych, hybrydowych oraz wodorowych ogniw paliwowych. Dzięki współpracy Foton liczy na osiągnięcie dalszych postępów w realizacji strategii międzynarodowego rozwoju.

Iveco Group dąży do rozszerzenia oferty lekkich pojazdów użytkowych, uzupełniając ją, obok kultowego segmentu DAILY (DMC od 3,5 do 7,2 tony), o mniejsze pojazdy o DMC poniżej 3,5 tony, w tym także należącego do tego przedziału wagowego podwozia do zabudowy oraz furgonu z napędem całkowicie elektrycznym.

Wraz z Foton, Iveco Group planuje zbadać możliwości wykorzystania obecnych kanałów dystrybucji IVECO do sprzedaży małych pojazdów elektrycznych w Europie i Ameryce Południowej w kategorii pojazdów do 3,5 tony DMC. Nowe pojazdy mogą korzystnie wpłynąć na lokalne łańcuchy dostaw oraz rozwój sieci sprzedaży i serwisów IVECO.

Warto także przypomnieć, że na początku tego roku Iveco Group podpisała umowę z Hyundai Motor Company na dostawy elektrycznych podwozi o dopuszczalnej masie całkowitej od 2,5 do 3,5 tony, które będą sprzedawane i serwisowane w Europie przez IVECO. Podejmując współpracę z Foton i Hyundai, Iveco Group ma na celu stworzenie kompleksowej oferty elektrycznych pojazdów użytkowych, opartej oprócz kultowego DAILY także o nowe, mniejsze podwozia do zabudowy i furgony.

Podpisanie protokołu uzgodnień otwiera nowe obszary możliwości współpracy obu firm i wykorzystania synergii, w tym potencjalną lokalizację działalności w Europie i Ameryce Południowej, co będzie walidowane na późniejszym etapie. Omówione zostaną również możliwości dostaw komponentów m.in. produkowanych przez markę FPT Industrial układów napędowych.

Ta niewiążąca umowa wspiera niezależne strategie Iveco Group i Foton mające na celu zwiększenie konkurencyjności i tworzenie wiodących innowacyjnych rozwiązań, które zaspokoją globalny popyt na nowy typ transportu poprzez ekosystem wzajemnie korzystnych partnerstw.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!