Mocny ruch znanego producenta ciężarówek. Finansowanie i doradztwo dla polskiego klienta.

11 czerwca 2024, 9:28

W ubiegłym tygodniu miała miejsce inauguracja nowej spółki, która ma na celu zapewnić usługi w zakresie finansowania pojazdów ciężarowych jednej z największych marek w Polsce.

man-financial-services-polska

Nowe rozwiązania finansowe. Spółka MAN Financial Services.

Od czerwca 2024 roku MAN Financial Services Polska będzie oferować specjalistyczne rozwiązania finansowe dla samochodów ciężarowych, dostawczych i autobusów MAN, zarówno nowych, jak i używanych. Firma zamierza wspierać przedsiębiorstwa w erze przemian w sektorze transportowym, w tym w ewoluujących modelach biznesowych oraz w czasach elektryfikacji. Na czele nowej spółki stanął Piotr Borowski, były dyrektor departamentu Truck & Bus w Volkswagen Financial Services.

– Przejście w kierunku innowacyjnych technologii i modeli biznesowych jest pełne wyzwań. W MAN Financial Services Polska dokładamy wszelkich starań, aby ułatwić tę zmianę, zapewniając naszym klientom dostęp do dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb rozwiązań finansowych – powiedział Piotr Borowski, nowy szef spółki MAN Financial Services Polska

Doradztwo i wsparcie. Elektryfikacja transportu to wyzwanie.

man-financial-services-polskaRynek zmienia się niezwykle dynamicznie, a postępująca elektryfikacja i nacisk na zrównoważony rozwój tylko przyspieszają procesy. Spółka będzie miała na celu również doradztwo, indywidualnie dla każdego klienta. Ma to pomóc dostosować się mniejszym przedsiębiorcom do nowych realiów rynku, w tym dekarbonizacji, a co za tym idzie: wprowadzania elektryfikacji i elektromobilności w segment transportu.

Finansowanie jest jednym z głównych wyzwań, którym należy sprostać w przypadku wprowadzenia elektryfikacji transportu, aby mogła się onastać rzeczywistością.
Dlatego MAN skonfigurował ekosystem wokół mobilności i transportu elektrycznego, aby pomóc klientom, dla których finanse są jedną z osi, ale nie jedyną. W szczególności obejmuje to również usługi doradcze mające na celu zapewnienie wstępnej analizy i merytorycznego wsparcia, w celu sprawdzenia wykonalności i czasu potrzebnego przedsiębiorstwu na przejście na elektromobilność – powiedział Claus Wallenstein, dyrektor zarządzający MAN Truck & Bus Polska oraz członek zarządu MAN Financial Services Polska

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!