Wózek widłowy szyty na miarę

30 września 2013, 15:31

Dopasowanie pojazdu do spersonalizowanych potrzeb klienta to duże wyzwanie dla producentów wózków widłowych. Wózek STILL MX-X łączy w sobie wielozadaniowość i efektywność.

Przeznaczony pracy wąskich korytarzach wózek wysokiego podnoszenia MX-X sprawdza się zarówno przy komisjonowaniu, jak i sztaplowaniu jednostek ładunkowych. Jego modułowa konstrukcja pozwala na adaptację do warunków panujących w nawet najbardziej niestandardowych pomieszczeniach. Jest to szczególnie ważne przy ograniczonej powierzchni magazynów wysokiego składowania.

Wózek MX-X, umożliwiający podnoszenie towarów do poziomu 15 metrów, znajduje zastosowanie w pracy na najwyższych kondygnacjach. Wybór spośród pięciu modeli masztowych zapewnia dostosowanie konfiguracji do konkretnych zadań logistycznych takich branż, jak spożywcza czy chłodnicza.

MX-X wyposażony jest w redundantny system, bazujący na konfiguracji dwóch procesorów (sterującego i nadzorującego). Umożliwia on stałe weryfikowanie działań oraz kontrolę przebiegu pracy. Takie rozwiązanie zapewnia funkcjonalne i bezawaryjne poruszanie się pojazdu po korytarzach magazynu, bez względu na ich szerokość. Manewrowanie na wąskich powierzchniach ułatwia również zintegrowanie masztu z ergonomiczną kabiną operatora.

Eksploatowany standardowo w systemie szynowym, MX-X wykorzystywany jest również w indukcyjnym systemie prowadzenia wymuszonego. Zastosowanie nowej technologii umożliwia bezpiecznie i bezbłędne wprowadzenie wózka na tor jazdy.

Dodatkowo MX-X jest wyposażony w system OPTISPEED, który automatycznie dopasowuje szybkość operacji wykonywanych wózkiem do wagi transportowanego ładunku. Optymalizacja prędkości przyczynia się do wzrostu wydajności pojazdu, przy jednoczesnej oszczędności czasu.

Dane techniczne wózka:
Maksymalna nośność: 1 500 kg
Maksymalna wysokość podnoszenia: 14 585 mm
Rodzaj napędu: elektryczny
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!