Pierwszy Unimog Euro VI u klienta

28 października 2013, 14:28

Pierwszy egzemplarz Unimoga, który spełnia normę Euro VI, został przekazany nowemu właścicielowi w fabryce w Wörth. Model U 423, zaopatrzony w jednostkę o mocy 231 KM, trafi do floty firmy Rosinsky Dienstleistungs GmbH.

Do zadań pojazdu będą należały zimowe prace konserwacyjne, zlecone przez władze Dolnej Saksonii. Gdy zimowy sezon dobiegnie końca, pług śnieżny i solarka zostaną wymienione na specjalne urządzenie służące do budowania przydrożnych wałów i zagęszczania gruntu. Ponadto, pojazd będzie wykorzystywany do prac komunalnych i robót drogowych na terenie Niemiec.

Nowe silniki BlueEfficiency spełniają normę Euro VI i generują wyższą niż w poprzedniku moc – do 300 KM oraz wyższy moment obrotowy.

Nowy hydrostatyczny napęd trakcyjny pozwala płynnie regulować prędkość jazdy od 0 do 50 km/h i utrzymywać ją za pomocą tempomatu – na przykład w trakcie koszenia trawy. Przełączenie z bezstopniowej hydrostatyki na ręczną zmianę biegów jest teraz możliwe w czasie jazdy.

Cztery sekcje montażowe z zasilaniem hydraulicznym, mechanicznym i elektrycznym pozwalają podłączać narzędzia potrzebne do wypełniania niezliczonych zadań, a nowoczesne układy napędowe zapewniają niższe zużycie paliwa.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!