Szaleństwa DriftTruckiem na I Oesie Wielkiego Rajdu

7 kwietnia 2014, 16:04

Laureaci I Oesu Wielkiego Rajdu 2014, konkursu organizowanego corocznie przez Inter Cars SA, po raz pierwszy w historii mieli do swojej dyspozycji prawdziwego, driftującego trucka – Volvo FM12.

Zdjęcie: Inter Cars/ T.WilczkiewiczPierwszy w Polsce DriftTruck szalał na jednym z najnowocześniejszych i najatrakcyjniejszych pod względem sportowym torów w Polsce, Autodromie Jastrząb koło Szydłowca. Za jego sterami zasiadł Marek „Maro” Wartałowicz z STW Drif Team, znany w kraju i zagranicą zawodnik driftu. Laureatom pierwszego odcinka Wielkiego Rajdu 2014, pokazał czym jest jazda bokiem pojazdem dysponującym 500 KM i 2000 Nm.

– „Jazda pędzącą ciężarówką była zupełnie czymś innym niż autem osobowym osadzonym blisko ziemi. Tu przez cały czas miało się wrażenie, że ciężarówka wywróci się, ale ona tylko ślizgiem wchodziła w zakręt” – powiedział Marek Jurkitewicz z firmy TIRCARS z Białej Podlaskiej. 

– „Było to niesamowite przeżycie. Przebywając w tym ogromnym aucie miało się wrażenie latania we wszystkich kierunkach” – mówi Paulina Dymarska z serwisu aut ciężarowych LKW Zenon Zawada z Wrocławia.

Impreza, w której wzięło udział łącznie 20 laureatów promocji odbyła się w weekend 29 – 30 marca. Moto emocje na najwyższym poziomie zapewniły nie tylko najszybsze samochody w Polsce ze stajni VTG – Grzegorza Staszewskiego, ale też gwiazdy czterech kółek – królowa polskiego driftu – Karolina Pilarczyk i Krzysztof Hołowczyc. Uczestnicy imprezy, wyłonieni w trzech kategoriach: warsztat rynku osobowego, sklep z warsztatem rynku osobowego, rynek ciężarowy, w tym: sklep z warsztatem, warsztat, firma transportowa, mogli doszkolić się, potrenować, a także wziąć udział w wyścigu samochodami BMW 330 CI e46.

– „Już dawno nie widziałem tyle tysięcy koni mechanicznych w jednym miejscu!” – podsumował weekendowe spotkanie Krzysztof Hołowczyc.

Drugie spotkanie dla laureatów II Odcinka Specjalnego planowane jest w dniach 25-27.04. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły promocji Wielki Rajd dostępne są pod adresem www.galamistrzow.pl lub pod specjalnym numerem infolinii: 22 714 11 00.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!