System ważenia dla koparek przeładunkowych

14 lipca 2014, 13:36

Ofertę firmy Drabpol uzupełniła nowa waga dla koparek przeładunkowych Loadtronic 3MH firmy Aadi. Charakteryzuje się bardzo dużą dokładnością (błąd max. do 3 proc.) jest jedyną wagą w Polsce o takim stopniu dokładności.

Wagi Loadtronic 3MH używane są głównie do przeładunku węgla, kruszywa, złomu drewna z wagonów na samochody i na odwrót lub pomiędzy wagonami np. przy przeładunku z wagonów rosyjskich na polskie. System ważenia oparty jest na wagach do ładowarek kołowych, które są na rynku od przeszło 20 lat.

Ładunek w chwytaku jest ważony podczas normalnego procesu podnoszenia. Proces ważenia może odbywać się w trybie automatycznym i ręcznym. Na wyświetlaczu widoczna będzie: bieżąca waga w chwytaku, całkowita – do tej pory załadowana oraz ilość załadowanych ładunków. System ważenia pozwala na prawidłowy załadunek pojazdu, co chroni przed nadmiernym przeładowaniem ciężarówki.

Wszystkie załadunki są przechowywane w jednostce głównej oraz mogą być odzyskiwane np. do wydruku kwitu potwierdzenia lub transferu do PC (pendrivem lub SMS). Bazy danych klientów, materiały, ładowność pojazdów etc. mogą być przesłane między PC, a systemem Loadtronic 3MH (poprzez użycie pendrive'a). Pliki można przeglądać i edytować np. w MS Excel.

Loadtronic posiada funkcję tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania dla uprzednio skalibrowanych osprzętów koparki, rejestrów zdarzeń, listy klientów, materiałów, pojazdów itp. SMS-owe potwierdzenie załadunku może być wysłane do biura, jak tylko zostanie on załadowany na ciężarówkę. Po kilku sekundach informacja w postaci wiadomości SMS jest wyświetlana jako nowy wiersz w stacjonarnym programie PC-Link.

Każdy system Loadtronic 3MH jest rozróżniany poprzez indywidualny numer ID.

Więcej informacji na temat wagi Loadtronic 3MH w firmie Drabpol.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!