Uszczelniacz do opon TT SEAL XXL w Tip-Topolu

18 sierpnia 2014, 15:30

Wraz z rozpoczęciem kolejnego sezonu prac rolniczych firma Tip-Topol proponuje profesjonalny uszczelniacz do opon TT SEAL XXL. Niemiecki uszczelniacz został stworzony do napełniania opon dętkowych oraz bezdętkowych.

Bez konieczności zdejmowania opony z koła pojazdu umożliwia uszczelnienie uszkodzeń o średnicy do 8 mm i kontynuowanie pracy. Co niemniej ważne pozostaje obojętny dla wcześniej wykonanych napraw i umożliwia wykonanie pełnowartościowej naprawy uszczelnionej opony w późniejszym czasie.

Zasada działania jest bardzo prosta. Preparat TT SEAL XXL wprowadzany jest do nieuszkodzonej opony poprzez zawór inflacyjny przy użyciu ręcznej pompy.  Podczas obrotu koła w trakcie jazdy siła odśrodkowa rozprowadza preparat równomiernie, pokrywając wewnętrzny bieżnik opony. Opona jest gotowa do użycia i natychmiastowo uszczelniona na wypadek uszkodzenia. W momencie przebicia ciśnienie powietrza w oponie wprowadza preparat automatycznie w miejsce uszkodzenia.

Mikrowłókna, z których składa się preparat, trwale uszczelniają kanał przebicia, zachowując wystarczającą elastyczność naprawionego miejsca. Uszczelniacz TT SEAL XXL nie wpływa szkodliwie na żadną z warstw opony, nie wchodzi w reakcje z warstwą butylową opony i jest całkowicie zmywalny wodą. Oznacza to, że opona, w której zastosowano uszczelniacz bez problemu może zostać przekazana do naprawy w przypadku poważniejszych uszkodzeń.

Procedura aplikacji jest łatwa i odbywa się w krótkim czasie. Szczegółowa instrukcja aplikacji oraz tabela dozowania produktu wyszczególnia ilość uszczelniacza niezbędną do poszczególnych rozmiarów opon oraz w prosty sposób instruuje jak zaaplikować uszczelniacz do opon. Specjalnie zaprojektowana pompa ciśnieniowa, precyzyjnie dozuje odmierzoną ilość produktu dla każdego rozmiaru opony – każde pełne naciśnięcie pompki powoduje wprowadzenie 100ml preparatu z 20 lub 60 litrowej beczki.

TT SEAL XXL jest przeznaczony głównie do opon pojazdów zaprojektowanych do jazdy z maksymalną prędkością 40 km/godz., które są wykorzystywane w rolnictwie, leśnictwie lub budownictwie itp.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!