Unimog na wzgórzach Islandii

6 października 2014, 16:04

Do floty jednego z przedsiębiorstw z branży energetycznej – Landsnet z Islandii – trafił właśnie terenowy Unimog U 4000. Landsnet odpowiada za dostarczanie energii elektrycznej około 325 tys. osób zamieszkałych na wyspie lodu, ognia i wody.

Terenowy Unimog U 4000, zasilany 4-cylindrowym turbodieslem OM 924 o mocy 218 KM, potrafi przedrzeć się nawet przez najbardziej opustoszałe tereny Islandii. Pomagają mu w tym osie portalowe oraz zawieszenie ze sprężynami śrubowymi, zapewniające ekstremalne kąty natarcia i zejścia oraz głębokość brodzenia sięgająca 120 cm.

Bezpieczne prowadzenie i optymalny komfort w zastosowaniach off-roadowych to zasługa trzypunktowego mocowania silnika, skrzyni biegów oraz kabiny, a także podwójnego, trzypunktowego mocowania nadwozia. Wersja z wydłużonym rozstawem osi (3850 mm) o dopuszczalnej masie całkowitej 8,5 tony ma podwójną kabinę oraz kontener przydatny do przewozu narzędzi i części.

– „Próbując znaleźć auto idealnie dopasowane do naszych potrzeb, przetestowaliśmy już liczne pojazdy terenowe, w tym na stalowych lub gumowych gąsienicach. Większość silników czy też koncepcji układu napędowego okazywała się jednak nie dość odporna, by bezawaryjnie wykonać swoją misję – często trwającą nawet do 16 godzin. W wielu przypadkach pojazdy nie były nawet w stanie dotrzeć w określone miejsce” – powiedział Gudlaugur Sigurgeirsson, menedżer ds. obsługi i konserwacji w firmie Landsnet – „Unimog to najlepszy wybór! Oferuje wystarczającą przestrzeń, by przewieźć całe wyposażenie i wszystkich członków danej ekipy – do 5 osób – w ekstremalnie twardych warunkach panujących na wzgórzach Islandii, pośród lodowców, rzek i skał wulkanicznych – dodał.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!