Mniej pustych przebiegów

9 października 2014, 13:53

Według informacji Głównego Urzędu Statystycznego w 2013 roku udało się zmniejszyć liczbę pustych przebiegów. W 2013 średnio tylko 21 na 100 przejazdów w transporcie samochodowym zarobkowym odbyło się bez ładunku.

Dla transportu krajowego te wyniki są jednak gorsze i wynoszą 33 proc. W transporcie międzynarodowym puste przebiegi to już tylko 13% przejazdów. Przewozy ładunków w transporcie samochodowym zarobkowym regularnie wzrastają z roku na rok i w 2013 były o 6% wyższe niż w 2012. Oznacza to, że transport jest coraz lepiej zoptymalizowany i po polskich drogach odbywa się więcej, lepiej zoptymalizowanych przejazdów. Wpływ na lepszą optymalizację transportu w Polsce ma dynamiczny rozwój giełd transportowych.

– „Pustych przebiegów nie da się wyeliminować całkowicie, ale dzięki korzystaniu z giełdy Clicktrans.pl możliwe jest ich zmniejszenie, co wypływa na wzrost rentowności firmy oraz na zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery” – podkreśla Michał Brzeziński, współtwórca Clicktrans.pl.

Korzystanie z giełdy transportowej umożliwia zmniejszenie pustych przebiegów średnio o 20-30% czego konsekwencją jest wzrost przychodów firmy transportowej.

Polskie firmy kładą duży nacisk na to by ich pojazdy były wykorzystywane bardziej efektywnie a puste przebiegi redukowane. Polska jest również zdecydowanym numerem jeden wśród krajów wykonujących transport typu cross-trade. Co ciekawe, podczas gdy w 2012 roku zmalała liczba przejazdów w ruchu drogowym w Polsce samochodami ciężarowymi oraz ciężarowymi z przyczepami, wzrosła liczba przejazdów samochodami dostawczymi o ładowności do 3,5 tony.

Puste przebiegi pojazdów w transporcie samochodowym zarobkowym 2011 2012 2013
Puste przebiegi w transporcie krajowym 35% 34% 33%
Puste przebiegi w transporcie międzynarodowym 13% 13% 13%
Puste przebiegi ogółem 23% 22% 21%

Źródło: Transport wyniki działalności w 2013 oraz 2012 roku (GUS)

Clicktrans.pl, pomaga optymalizować przewozy zarówno samochodami ciężarowymi jak i dostawczymi – można w niej znaleźć doładunek zarówno dla samochodu ciężarowego jak i busa. Dostęp do giełdy jest bezpłatny a prowizje naliczane dopiero od faktycznie zrealizowanych zleceń transportowych. Każdego miesiąca wartość zleceń dostępnych na Clicktrans.pl przekracza 3 miliony zł i wzrasta z miesiąca na miesiąc.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!