Promocja Tip-Topolu na urządzenie do wulkanizacji i podnośnik

25 listopada 2014, 16:11

Tip-Topol ogłasza promocję urządzeń pomocnych podczas naprawy opon. Urządzenie do wulkanizacji dwustopniowej EM I oraz podnośnik mechaniczny do opon EM są dostępne w mocno obniżonych cenach.

Thermopress EM I to urządzenie przeznaczone do wulkanizacji dwustopniowej uszkodzeń czoła, barku i boku w oponach diagonalnych i radialnych samochodów ciężarowych, pojazdów rolniczych i maszyn ziemnych.

Maszyna charakteryzuje się solidną konstrukcją, zapewniająca łatwą obsługę oraz długą żywotność, z ocynkowaną górną częścią ramy. Z wyświetlaczem zintegrowany jest elektroniczny regulator temperatury.

Zestaw zawiera mobilną podstawę, na której umieszczono regulowaną we wszystkich płaszczyznach ramę z elementami grzejnymi. Obie płyty grzejne dające się formować w zależności od kształtu opony razem z tłoczyskiem siłownika zapewniają ważne dla procesu wulkanizacji parametry – temperatura / docisk.

Urządzenie przeznaczone jest do wulkanizacji uszkodzeń opon pojazdów ciężarowych, rolniczych oraz maszyn ziemnych poniższych wielkości:
ciężarowe od wielkości 11.00 i rozmiarów porównywalnych
rolnicze od wielkości 11.2 i rozmiarów porównywalnych
maszyn ziemnych od 14.00 – 20” do 33.25 – 35”

Przeznaczone jest również do dociskania wielowarstwowych wkładów naprawczych stosowanych wewnątrz opon maszyn ziemnych OTR/EM.

Dane techniczne:
Waga: 270 kg
Temperatura wulkanizacji: 175 ºC
Wymiary (szer. x głęb. x wys.): 2 110 x 2 550 x 1 370 mm
Max. rozmiar opony: 33.25 – 35"
System docisku: Pneumatyczny 4 tony – 8 bar
Max. siła docisku grzałek: 4 tony

Podnośnik mechaniczny do opon EM maszyna zapewniająca łatwą obsługę opon EM podczas procesu naprawy. Przyspiesza pozycjonowanie opony w urządzeniu EM i znacząco podnosi bezpieczeństwo w pracy.

Zapewnia całkowity dostęp do opon – wysokość opony robocza jest regulowana za pomocą specjalnie dostosowanego ręcznej korby. Szyny rolkowe pozwalają na łatwe obracanie do żądanej pozycji i eliminują ryzyko uszkodzenia okolicy stopki opony. Mobilna podstawa umożliwia wygodne przemieszczanie podnośnika w warsztacie. Podnośnik jest zalecany do współpracy z urządzeniem Thermopress EM I.

Dane techniczne:
Max. ciężar opony: 650 kg
Wymiary: 1155 x 1280 x 2000 mm
Waga: 213 kg
Max. średnica opony 29,5R 29"


Szczegółowe informacje dostępne w Dziale Sprzedaży firmy Tip-Topol, pod nr telefonu 61/815 22 19, lub u Przedstawicieli Handlowych i Autoryzowanych Dealerów na terenie całej Polski. Szczegóły na www.tiptopol.pl.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!