Iveco dostawcą 15 Stralisów na LNG dla Lidla

22 grudnia 2014, 11:49

W 2015 roku włoski oddział Lidla otrzyma do użytkowania 15 samochodów ciężarowych Iveco Stralis Natural Power z silnikami przystosowanymi do zasilania gazem LNG. Firma będzie dysponowała największym parkiem pojazdów napędzanych gazem ziemnym w całych Włoszech.

Nad wprowadzeniem pojazdów napędzanych LNG do eksploatacji czuwa LC3 – czołowa firma logistyczna specjalizująca się w transporcie towarów w kontrolowanej temperaturze. 15 pojazdów dla Lidl Italia stanowi część partii 50 Stralisów LNG, które Iveco ma dostarczyć firmie LC3.

Ciężarówki są wyposażone w jednostki Cursor 8 CNG Euro VI. Skroplony gaz ziemny jest uważany za jedno z najbardziej przyjaznych dla środowiska paliw na rynku. Jest rozwiązaniem ekologicznym i rentownym dla operatora takiego parku pojazdów. W porównaniu z olejem napędowym, gaz ziemny znacznie zmniejsza ogólne oddziaływanie pojazdu na środowisko (emisja cząstek stałych niższa o 95%, emisja tlenków azotu niższa o 35% i emisja CO2 niższa nawet o 10%). Paliwo to jest także o 20% tańsze.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!