Mercedes-Benz liderem w segmencie powyżej 16 t

14 stycznia 2015, 12:12

Mercedes-Benz zdobył w 2014 roku pozycję lidera najcięższego segmentu motoryzacji. Firmie udało się zarejestrować o ponad 150 pojazdów więcej niż rok temu, co zwiększyło jej udział w rynku o ponad 2 punkty procentowe.

Podczas gdy rynek pojazdów ciężarowych zmniejszył się o ponad tysiąc pojazdów, liczba zarejestrowanych Mercedesów wzrosła z 2577 do 2737 sztuk. Udział marki zwiększył się w ten sposób z 16 proc. do 18,3 proc.

Tradycyjnie, fundamentalny wpływ na dobry wynik miała silna pozycja w segmencie ciągników siodłowych (niemal 2300 zarejestrowanych pojazdów). Niemniej, największe wzrosty odnotowały ciężkie podwozia, których Mercedes zarejestrował o niemal 20 proc. więcej niż w 2013, przekraczając liczbę 450 sztuk.

Wsegmencie 6-16 ton, co piąty rejestrowany w Polsce pojazd okazał się Mercedesem, dając marce wzrost udziałów o ponad 4 punkty procentowe. Łącznie, zarejestrowanie 3065 pojazdów ciężarowych powyżej 6 t dało producentowi udział w polskim rynku przekraczający 18,5 proc.

– „Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego świetnego wyniku, choć oczywiście nie spoczywamy na laurach” – powiedział Przemysław Rajewski, Dyrektor Zarządzający Mercedes-Benz Trucks. – „Sukces zawdzięczmy naszym produktom. Nowy Actros był w zeszłym roku jedynym sprawdzonym pojazdem ciężarowym spełniającym normę Euro VI, obecnym na rynku już od połowy 2011 roku. Program 'EcoBestia-Fuel Duel' pomógł nam przekonać klientów do wyjątkowo niskiego spalania w naszych pojazdach. Istotna jest również zmiana mentalności polskich firm, które coraz częściej biorą pod uwagę całkowite koszty użytkowania pojazdów (total costs of ownership), a nie tylko cenę zakupu.” – dodał.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!