Pracownicy Scania Polska pokonują “Kilometry Nadziei” dla dzieci z hospicjum

22 stycznia 2015, 11:26

Wystartowała trzecia edycja akcji “Kilometry Nadziei”, w ramach której pracownicy Scania Polska mogą pomóc Fundacji Warszawskie Hospicjum Dziecięce i prowadzić bardziej aktywny tryb życia. Podczas poprzedniej edycji uczestnicy pokonali wspólnie prawie 93 000 kilometrów.

Celem akcji „Kilometry Nadziei” jest promocja zdrowego stylu życia i zachęcenie do aktywnego spędzania wolnego czasu ale także integracja pracowników podczas charytatywnej zbiórki środków na szczytny cel. Zasady akcji są proste – podczas uprawiania sportu (jazda na rowerze, bieganie, jazda na rolkach, pływanie czy chodzenie) uczestnicy rejestrują w aplikacji Endomondo pokonane kilometry. Następnie zamieniane są one na środki finansowe, które firma przeznacza na pomoc dla potrzebujących dzieci pracowników Scania Polska.

Podczas pierwszej edycji w 2013 roku kilometry były zbierane tylko podczas jazdy na rowerze w drodze do pracy oraz z pracy do domu. Udało się wtedy zebrać 6 720 kilometrów, które zostały zamienione na finansowe wsparcie dla Fundacji Warszawskie Hospicjum Dziecięce. W kolejnej edycji, która wystartowała w marcu 2014 roku, kilometry można już było zbierać w czasie wolnym i podczas uprawiania innych dyscyplin sportowych. Zmiana zasad udziału spowodowała jeszcze większą popularność akcji – 85 osób zaangażowanych w projekt zebrało łącznie 92 296 kilometrów. Inicjatywa cały czas się rozwija i w tegorocznej edycji oprócz pracowników Scania Polska kilometry mogą zbierać również ich najbliżsi. Uczestnicy mają przed sobą ambitny cel – pokonanie 250 000 kilometrów.

– „Główną ideą naszej akcji jest pomoc potrzebującym dzieciom poprzez promowanie i zachęcenie pracowników oraz ich rodzin do aktywnego spędzania czasu” – mówi Jacek Tarach, Koordynator Projektów Scania Polska, który jest pomysłodawcą i organizatorem akcji.

Akcja „Kilometry Nadziei” jest dla pracowników bodźcem aby zmienić swój dotychczasowy tryb życia i rozpocząć przygodę ze sportem. Podczas drugiej edycji w 2014 r. uczestnicy akcji niejednokrotnie mieli okazję stawiać czoła bardzo ambitnymi i wymagającymi wyzwaniami takimi jak udział w maratonie MTB, czy biegach długodystansowych. Najdłuższa trasa pokonana jednorazowo przez uczestnika akcji liczyła 261 kilometrów.

– „Nasza akcja doskonale wpisuję się również w realizowany przez Scania program „Safe Health Environment” – w skrócie SHE.  Jest to projekt promujący wśród naszych pracowników zdrowie, bezpieczeństwo oraz troskę o  środowisko naturalne.” – dodaje Jacek Tarach.

Więcej informacji nt. akcji „Kilometry Nadziei” znaleźć można na profilu akcji na Facebooku  –  https://www.facebook.com/KilometryNadzieiScania
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

217.67.212.*, 22 stycznia 2015, 12:26 0 0

super akcja, zastanawia mnie tylko jak można się zarejestrować w endomondo pływając ?

Odpowiedz

88.199.148.*, 23 stycznia 2015, 13:52 0 0

zegarkiem z gpsem - suunto ambit , garmin fenix i jeszcze kilka ;)

Odpowiedz