MiLog głównym tematem rozmów Stowarzyszenie Logistycznego BVL

23 marca 2015, 10:34

12 marca w Mysłowicach odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Stowarzyszenia Logistycznego BVL w Polsce. Eksperci z zakresu logistyki i transportu spotkali się, by omówić ostatnie wydarzenia w branży i poznać najnowsze rozwiązania technologiczne.

Aktywnymi gośćmi meetingu, który poprowadził koordynator działań Stowarzyszenia BVL w Polsce – Jan Brachmann – byli m.in. Zbigniew Budych, Marketing i PR Manager firmy Ritex oraz przedstawiciele firmy Soloplan. Eksperci tym razem skupili się  na zmianach w zakresie płacy minimalnej w Niemczech (MiLog), które w istotny sposób wpływają na działalność polskich przedsiębiorców.

Uchwalona w sierpniu 2014 roku ustawa, która weszła w życie z początkiem bieżącego roku, została bardzo burzliwie przyjęta w Europie. Polski Rynek Transportowy – największy w całej Europie – w sposób szczególny może odczuć jej skutki.

– "Ustawa w obecnym kształcie budzi wiele wątpliwości. Nie ma jasnych wytycznych np. w jaki sposób powinien być ewidencjonowany czas pracy kierowców. MiLog objęła także inne grupy zawodowe, których charakter pracy wymaga specyficznego podejścia do rozliczania z czasu pracy i ta kwestia z pewnością wymaga prawnego doszczegółowienia. Trudno stwierdzić, w jakim kierunku pójdą zmiany zaproponowane przez ministerstwa ze strony polskiej i niemieckiej, po zapowiadanych konsultacjach. Jedno jest pewne: polska branża transportowa, podobnie jak np. węgierska, słowacka czy czeska, nie będzie już taka sama" – mówił Jan Brachmann, Prezes Seifert Polska Sp. z o.o., Koordynator działań Stowarzyszenia BVL w Polsce.

Uczestnicy spotkania debatowali, w jakim zakresie wprowadzone zmiany będą egzekwowane przez stronę niemiecką, a także w jaki sposób poszczególne elementy ustawy mogą być interpretowane i wdrażane w polskich firmach transportowych. Na zakończenie zebrani goście mieli okazję poznać nowoczesne rozwiązania w zakresie oprogramowania stosowanego w logistyce i możliwościach w tym zakresie.

Kolejne spotkanie BVL odbędzie się już w czerwcu 2015 roku. Zostaną wówczas wybrane władze stowarzyszenia i przedstawiony harmonogram dalszych działań.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!