Najnowszy Unimog w PKP Intercity

18 maja 2015, 15:42

Unimog jest w stanie nie tylko jeździć po drogach i bezdrożach, ale także po torach kolejowych. Może na nich ciągnąć składy kolejowe do łącznej masy 1 000 ton. Już niedługo pięć takich samochodów będzie obsługiwać pociągi PKP Intercity na trasie Przemyśl – Szczecin.

Już niedługo do parku pojazdów manewrowych PKP Intercity trafi pięć wysokowyspecjalizowanych Unimogów, sprzedanych i zabudowanych przez firmę Corail.

Pojazdy techniczne Unimog będą wykorzystywane do obsługi pociągów zestawionych ze zmodernizowanych wagonów, kursujących na trasie Przemyśl – Szczecin. W porównaniu do tradycyjnych lokomotyw spalinowych zapewniają niższe koszty eksploatacji, są łatwe w obsłudze, a przede wszystkim zdecydowanie bardziej mobilne – mogą poruszać się nie tylko po trasach wyznaczonych przez tory kolejowe.  

Pojazd Mercedes-Benz Unimog U423 jest wyposażony w specjalne prowadnice szynowe. Dodatkowo, za pomocą specjalnego sprzęgła może połączyć się z dowolnym pojazdem torowym i przeprowadzić skomplikowane manewry. Dzięki silnikowi dostosowanemu do normy emisji spalin Euro VI o mocy 230 KM i momencie obrotowym 900/1200-1600 może ciągnąć całe składy kolejowe o łącznej masie nawet do 1.000 ton.

Unimogi będą zlokalizowane na 5 stacjach położonych wzdłuż trasy kursowania odnowionego taboru – w Przemyślu, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i  Szczecinie.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!